Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

cubase 6 win 7 64

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
david smečka



Založen: 5.6.2009
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: pá květen 20, 2011 10:20 pm    Předmět: cubase 6 win 7 64 Citovat

Zapojil jsem zvukovku M audio fast track Ultra i cubase 6 se rozběhl, ale když dám přehrát audio stopu, nebo vyberu VST instrument tak ze zvukovky neleze nic a cubase ukazuje , že on hraje.
Připadám si jak blbec, když jsem 10 let dělal na cubase 4, prosím o pomoc. Jak nastavit v cubase 6 zvukovku.
_________________
davka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 4:14 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
v Cubase 6 je to stejné, jako v Cubase 4. V menu zvolte Device > Device Setup. V levé části zvolte VST Audio System. Zde v pravé části zvolte ASIO ovladač Vaší zvukové karty. Tedy bude tam něco jako M-Audio ASIO Driver (nesmí u názvu být žádné Full Duplex, žádné DirectX). Potvrďte tlačítkem Switch. Poté se v levé části pod tím VST Audio System objeví název Vaší karty (třeba to M-Audio ASIO Driver). Na to klikněte, v pravé části zvolte Control Panel. Zde nastavte latenci, resp. Buffer Size. Čím vyšší, tím více plug-inů budete moci použít, ale bude delší zpoždění signálu.

V menu opět zvolte Device, dále VST Connection (klávesová zkratka F4). Zde v záložce Inputes zvolte konkrétní fyzické vstupy a v záložce Outputs fyzické výstupy – tedy M-Audio. Pak to musí hrát. Wink

Také bych pro jistotu doporučil update ovladače zvukové karty M-Audio, pochopitelně na 64-bitový ovladač.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
david smečka



Založen: 5.6.2009
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 10:02 am    Předmět: Citovat

Díky moc, vše funguje, až na zobrazování vstupui zvuku v cubase, prostě když hraju nebo se přehrává audio stopa, tak tam nelítají čárky, ale jinak přemýšlím jestli není lepší zvolit novější zvukovku, když už mám nový cubase i win, no budu hledat, a díky moc za odpově|ď práce na tomto foru je nedocenitelná, děláte to skvěle a jste záchranou pro mnoho zoufalců. :D
_________________
davka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 1:31 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
v tom VST Connection se vám to zobrazuje?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
david smečka



Založen: 5.6.2009
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 4:13 pm    Předmět: Citovat

Tak už se to zobrazuje, asi po restartu, ale zase je tu jiná věc, mám UG z cubase 4 a používám e lock ze čtyřky a když cubase 6 nabíhá, někdy to dá hlášku, že to chce ten usb klíč přesunout do jinýho portu, dá se třeba i ten elock vyndat až cubase naběhne , nebo mi to bude stále zaměstnávat jeden usb port?
_________________
davka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
david smečka



Založen: 5.6.2009
Příspěvky: 158

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 4:26 pm    Předmět: Citovat

Ještě mám jeden dotaz, jakou by jste doporučil zvukovku, když mám cubase 6 , vst instrumenty, Win 64bit a kompl čtyřjádrovej 2,7GHZ?
Má smysl vyměnit tu M-audio fastr track ultra za něco jiného, co už bude na win 7 stavěné, i to grafické zobrazení zvukovky je nějaké no deset let zastaralé. Nebo to nemá smysl. Chámu, že na windowsech to smysl nemá vůbec, ale jde mi o zvukovku.
_________________
davka
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: so květen 21, 2011 4:49 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
předpokládám, že máte na mysli USB klíč. Ten se vytáhnout při chodu Cubase nedá. Máte ho za USB hubem? Pokud ano, zkuste samostatný USB port nebo napájený USB hub. Určitě doporučuji update na poslední verzi aplikace eLicenser Control Center, také by to mohlo pomoci.

Co se zvukové karty týče, začal bych opět updatem ovladačů. A pokud novou kartu, tak speciálně pro Cubase jsou postavené Steinberg CI2 a CI2+, které nabízejí i základní funkce DAW ovladače a samozřejmě kompatibilitu s Win 7 64-bit. Jinak osobně preferuji raději FireWire karty, ale na PC to chce slušný FW řadič, ideálně Texas Instrument, což je někdy těžké najít.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 3:21 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,

co se týká zvukovky, tak M-Audio Fast Track Ultra bych za CI2 ani CI2+ určitě nevyměňoval, protože by to byl ve skutečnosti downgrade - zejména díky menšímu počtu vstupů a výstupů. Dávalo by to smysl jedině v případě, pokud Vám stačí 2/2, nepotřebujete MIDI I/O a naopak byste využil větší integraci s Cubase.

Upgradoval jste ovladač Vaší zvukovky? Pro W7 64bit existuje totiž zcela čerstvá verze z 24.3.2011. Možná je design GUI u M-Audio zastaralý, ale funkčně v něm nevidím problém. Ostatně GUI nejvyšší karty od Steinbergu (MR816csx) také není příliš podařený. Jediné štěstí je, že se steinbergovské karty dají ovládat přímo z Cubase, takže ten separátní editor ani nepotřebujete, jinak by to byla hrůza.

Prostě být Vámi, M-Audio Fast Track Ultra bych tak lehce přes palubu neházel... Wink

--
Mila
_________________
Cubase 6, WaveLab 7, Windows 7 (64bit), Plogue Bidule, MeldaProduction MTotalBundle, HALion 4
Steinberg MR816csx, Presonus DigiMax FS, ART HeadAmp 6 Pro
Steinberg CC121, TC Electronic Konnekt 24D, Yamaha KX49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne květen 22, 2011 4:59 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
aha, nevšiml jsem si toho Ultra, myslel jsem, že je to "starý" FastTrack. Omlouvám se. Tak v tom případě opravdu v podstatě není vůbec potřeba měnit.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com