Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

32 win 7 nebo 64 ????

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Počítače pro digitální zpracování zvuku
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
evzen



Založen: 24.12.2008
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne září 12, 2010 10:21 am    Předmět: 32 win 7 nebo 64 ???? Citovat

dobrý den potřebuji poradit s novym os win 7 jak je to s kompatibilitou 64 win 7 s vst instrumentama jako je halion 3 hypersonic 2,grand 2,sample tank,sonik synth,komplete 6 ??? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Logan



Založen: 27.12.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: st prosinec 22, 2010 2:58 pm    Předmět: Citovat

přesně stejný problém jsem řešil s klukama z náhrávacího studia a 64bit OS mi byl dost razantně vymluven přesně z toho důvodu, že některé plug-iny s tím mají problémy.

Nicméně pořídil jsem si ho i tak (na ostatní práci). Na hudbu používám druhou instalaci XP Pro a bez problémů.
_________________
■ HW: ESI MAYA44e, Tapco S5
■ SW: Nuendo 4.3, Battery, Guitar Rig 3, Amplitube 2/Metal, WaveLab 6, T-RackS 3 Deluxe
■ Projekty: http://bandzone.cz/torment
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Carrione



Založen: 30.7.2009
Příspěvky: 12
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: čt prosinec 23, 2010 8:39 pm    Předmět: Citovat

Používám Cubase 5 na 64 bit 7čkách a Cubase po aktualizaci na 5.5.2. je už docela slušně stabilní i co se týče spolupráce s 32-bit VSTčkama. Používám Komplete 6, sample tank a nemám problém.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: út leden 04, 2011 3:05 pm    Předmět: Citovat

Logan napsal:
přesně stejný problém jsem řešil s klukama z náhrávacího studia a 64bit OS mi byl dost razantně vymluven přesně z toho důvodu, že některé plug-iny s tím mají problémy.

Pozor, pokud jde o 32- resp. 64-bitovost, je potřeba rozlišovat operační systém a aplikaci Cubase. Nevím o tom, že by nějaké pluginy měly problém s 64-bitovým operačním systémem, nicméně je pravda, že mnohé 32-bitové pluginy nefungují v 64-bitové verzi Cubase. Z tohoto důvodu jsem nainstaloval 32-bitovou Cubase na 64-bitové Windows 7 a vše funguje bez problémů. V současné době je toto kombinované řešení asi nejvýhodnější, 64-bitového systému bych se určitě nebál, protože přináší jasné výhody ve využití RAM, a to i tehdy, pokud na tomto OS provozujete 32-bitové aplikace.
--
Mila
_________________
Cubase 6, WaveLab 7, Windows 7 (64bit), Plogue Bidule, MeldaProduction MTotalBundle, HALion 4
Steinberg MR816csx, Presonus DigiMax FS, ART HeadAmp 6 Pro
Steinberg CC121, TC Electronic Konnekt 24D, Yamaha KX49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Logan



Založen: 27.12.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: ne leden 09, 2011 3:48 pm    Předmět: Citovat

V případě využívání 32bit aplikací nevidím jedinej důvod pro používání x64 OS.
64bit systém stejně 32bit aplikace emuluje a maximum adresování paměti je stejně 2^32 (rozdíl není mezi bitážemi ale verzemi - systém Vista/7 má o dost lepší memory management než XP, ty dovolí 32bit aplikaci naadresovat pouze asi 2GB).
_________________
■ HW: ESI MAYA44e, Tapco S5
■ SW: Nuendo 4.3, Battery, Guitar Rig 3, Amplitube 2/Metal, WaveLab 6, T-RackS 3 Deluxe
■ Projekty: http://bandzone.cz/torment
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 10, 2011 12:37 am    Předmět: Citovat

Logan napsal:
V případě využívání 32bit aplikací nevidím jedinej důvod pro používání x64 OS.
64bit systém stejně 32bit aplikace emuluje a maximum adresování paměti je stejně 2^32 (rozdíl není mezi bitážemi ale verzemi - systém Vista/7 má o dost lepší memory management než XP, ty dovolí 32bit aplikaci naadresovat pouze asi 2GB).

Dovolím si nesouhlasit, podívejte se třeba na tento zdroj: http://support.microsoft.com/kb/946765

32-bitový OS (a to včetně Vista/7) může celkově využít pouze 4GB RAM, takže na jednu aplikaci připadá podstatně nižší maximum (asi 2GB), neboť zbytek spotřebuje HW a OS.

32-bitová aplikace v 64-bitovém systému však sama může použít až 4GB, přičemž takových aplikací lze samozřejmě najednou spustit více a využít tak daleko více než 4GB RAM. U velkých zvukových knihoven není paměti nikdy dost... Wink

Způsobů, jak hudební produkci rozdělit na více paralelních aplikací, je celá řada:

1. ReWire
2. interní audio směrovače (např. Senderella)
3. VST System Link synchronizující dvě verze Cubase na stejném počítači

Poslední možnost mi pro Cubase přijde asi nejzajímavější a opravdu funguje! Na jednom stroji pod jednou licencí lze zároveň pustit například Cubase 5 (pracující s externí zvukovkou) a Cubase Studio 4 (využívající interní zvukovku, která však musí mít digitální I/O) a tyto dvě aplikace propojit pomocí VST System Link. Svůj projekt takto můžete rozprostřít na dvě aplikace a v 64-bitovém OS máte rázem k dispozici 8GB RAM! Smile

--
Mila
_________________
Cubase 6, WaveLab 7, Windows 7 (64bit), Plogue Bidule, MeldaProduction MTotalBundle, HALion 4
Steinberg MR816csx, Presonus DigiMax FS, ART HeadAmp 6 Pro
Steinberg CC121, TC Electronic Konnekt 24D, Yamaha KX49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Logan



Založen: 27.12.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po leden 10, 2011 2:59 pm    Předmět: Citovat

S prvními dvěma odstavci naprosto souhlasím, vyplívá to z toho, co jsem napsal já. Ale problém je v tomto...
valsolim napsal:
32-bitová aplikace v 64-bitovém systému však sama může použít až 4GB, přičemž takových aplikací lze samozřejmě najednou spustit více a využít tak daleko více než 4GB RAM.


Kdyby to tak bylo, tak by to samozřejmě bylo super, leč bohužel. Pro 32bitové aplikce neexistuje více než ty 4GB paměti a pokud jich spustíš více, budou se navzájem handrkovat stejně o ty stejný 4GB RAM bez ohledu na to, kolik jich doopravdy máš či kolik jich vidí systém.

V konečným výsledku tedy mezi používání 32bit aplikací na x86 a x64 OS nebude žádnej pro uživatele poznatelnej rozdíl.
_________________
■ HW: ESI MAYA44e, Tapco S5
■ SW: Nuendo 4.3, Battery, Guitar Rig 3, Amplitube 2/Metal, WaveLab 6, T-RackS 3 Deluxe
■ Projekty: http://bandzone.cz/torment
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 10, 2011 3:35 pm    Předmět: Citovat

Logan napsal:
S prvními dvěma odstavci naprosto souhlasím, vyplívá to z toho, co jsem napsal já. Ale problém je v tomto...
valsolim napsal:
32-bitová aplikace v 64-bitovém systému však sama může použít až 4GB, přičemž takových aplikací lze samozřejmě najednou spustit více a využít tak daleko více než 4GB RAM.


Kdyby to tak bylo, tak by to samozřejmě bylo super, leč bohužel. Pro 32bitové aplikce neexistuje více než ty 4GB paměti a pokud jich spustíš více, budou se navzájem handrkovat stejně o ty stejný 4GB RAM bez ohledu na to, kolik jich doopravdy máš či kolik jich vidí systém.

V konečným výsledku tedy mezi používání 32bit aplikací na x86 a x64 OS nebude žádnej pro uživatele poznatelnej rozdíl.


Už jste to zkoušel? Opravdu to funguje jinak, než si myslíte. V 64-bitovém systému dostane každá 32-bitová aplikace svůj vlastní virtuální paměťový prostor, který je jí přidělen operačním systémem, respektive emulátorem WoW64. Takže 32-bitové aplikace samozřejmě neadresují paměť přímo a nehandrkují se o tu stejnou část, nýbrž dokážou využít veškerou fyzicky přítomnou RAM. (http://support.microsoft.com/kb/294418/en-us)

Přesně z tohoto důvodu spousta lidí používá JBridge dokonce i u Cubase 32bit: pluginy přemostěné pomocí JBridge běží totiž v separátní aplikaci a proto mají přístup k větší části RAM, než by měly přímo uvnitř Cubase. Vidíte, na JBridge jsem zapomněl, patří taky do toho seznamu, který jsem uvedl v předcházející odpovědi.

--
Mila
_________________
Cubase 6, WaveLab 7, Windows 7 (64bit), Plogue Bidule, MeldaProduction MTotalBundle, HALion 4
Steinberg MR816csx, Presonus DigiMax FS, ART HeadAmp 6 Pro
Steinberg CC121, TC Electronic Konnekt 24D, Yamaha KX49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
valsolim



Založen: 16.2.2010
Příspěvky: 88
Bydliště: Brno

PříspěvekZaslal: po leden 10, 2011 4:50 pm    Předmět: Citovat

Na podporu svého tvrzení jsem našel ještě lepší zdroj: http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa366778(v=vs.85).aspx

V oné tabulce je tam jasně napsáno: "User-mode virtual address space for each 32-bit process."

Ohledně této problematiky koluje spousta fám, ale pravda je taková, že 64-bitový OS rozhodně přináší výhody i pro 32-bitové aplikace. Sám jsem to vyzkoušel způsobem, který popisuju výše: mám 8 GB RAM a dvě instance Cubase 32bit jsem naládoval tak, že každá z nich v paměti zabírala přes 3 GB.

--
Mila
_________________
Cubase 6, WaveLab 7, Windows 7 (64bit), Plogue Bidule, MeldaProduction MTotalBundle, HALion 4
Steinberg MR816csx, Presonus DigiMax FS, ART HeadAmp 6 Pro
Steinberg CC121, TC Electronic Konnekt 24D, Yamaha KX49
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Logan



Založen: 27.12.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so leden 15, 2011 10:38 am    Předmět: Citovat

Dohledal jsem si to a máte pravdu. Beru zpět svá tvrzení a x64 OS je schopen poskytnout každému procesu celých 4GB, což je oproti 32 bitu výhodou.
_________________
■ HW: ESI MAYA44e, Tapco S5
■ SW: Nuendo 4.3, Battery, Guitar Rig 3, Amplitube 2/Metal, WaveLab 6, T-RackS 3 Deluxe
■ Projekty: http://bandzone.cz/torment
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Počítače pro digitální zpracování zvuku Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com