Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém ze zrychlovaním stop

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Dj_Blade



Založen: 22.10.2005
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: so říjen 22, 2005 3:21 pm    Předmět: Problém ze zrychlovaním stop Citovat

Zdravim....zacal jsem s Cubasem....a snazim se zrychlit track vzestupne....ale proste se s tim enmohu poprat....dokonce jsem si koupil i knizku....Ale podle ni to proste taky nefunguje.,..jestli nekdo muze pomoct..bduu moc raad...diky Dj_Blade
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2005 12:09 pm    Předmět: Citovat

Předpokladem je mít časovou základnu stopy přepnutou na hudební (odvozená od tempa - poloha eventů na stopě je dána taktem) a ne na lineární (poloha je daná jen časem).
Vyrobíte-li si pak tempo track s rostoucí rampou a přepnete tempo na transport baru z fixed na tempo track, MIDI stopy se budou zrychlovat a zpomalovat podle tempo tracku. Jedná-li se o audio stopu např. perkusí, kde jsou jednotlivé údery jako samostatné eventy, bude také zrychlovat a zpomalovat podle tempo tracku.
Jedná-li se o souvisle nahranou audio stopu s pevným tempem, nejsnažší metodou je zapnout v sample editoru Musical Mode (tlačítko s notou skoro úplně vpravo před okénkem 'warp setting') a zadat původní tempo wavu. Pak se bude audio stopa opět řídit tempo trackem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dj_Blade



Založen: 22.10.2005
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2005 1:09 pm    Předmět: Citovat

Ahoj...mockrat ti dekuju za odpoved....uz asi vim kde je chyba...vlastne vse co jsi popsal jsem delal....ale muj problem je asi v prvni vete kterou si napsal......tu nechapu......a asi jsem ji ani neudelal pri mem zrychlovani.....muzu te tedy jeste poprosit o vysvetleni??
Diky....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2005 2:15 pm    Předmět: Citovat

Třetí tlačítko zleva ve druhé řádce v track inspectoru (Toggle Timebase between Musical and Linear) - nota=musical, hodinky=linear.
- to je pro audio i MIDI stopy, u audio stop je to také přístupné bez Inspectoru přímo před tlačítkem lock v nastavení stopy (MIDI stopy tam mají místo toho Drum Map)
(SX3, ve starších verzích to může být trochu jinde, už si nepamatuju...)

Případně strana 120, Operation_Manual.pdf

U souvislé audio stopy může být také lepší použít Hitpoints a Slices, to už je složitější, záleží na charakteru zvuku a taky na tom, čeho chce člověk dosáhnout - jestli to má znít jako efekt, nebo jestli to má být hudebně co nejčistší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dj_Blade



Založen: 22.10.2005
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2005 3:14 pm    Předmět: Citovat

Jsem asi magor, ale delam to porad dokola a nic se nedeje. Jde mi o postupne zrychleni v co nejlepsi kvalite.........Sad, nebylo by mozne se domluvit treba telefonem, nebo po ICQ abych u toho sedel???? Uprimne receno uz jsem na ten program alergickej........Smile Jinak stejne mooc dekuju za snahu mi pomoci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2005 4:16 pm    Předmět: Citovat

Preferuju dořešit to tady ve fóru, může to být užitečné i pro ostatní.

Ať můžu být konkrétní - jedná se o MIDI stopu, audio stopu rozsekanou na spoustu krátkých events nebo o souvislou audio stopu? Máš SX 3 nebo starší?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Dj_Blade



Založen: 22.10.2005
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2005 5:35 pm    Předmět: Citovat

Jedna se o audio stopu....(dlouhy mix,ktery uz je hotovy) v jedne souvisle rychlosti.
Pouzivam Cubase SX 2.0 a nebo nuendo 3 to nejnovejsi.....
Znam hodne lidi kteri maji tento problem a kvuli tomu se na cubase vykaslali...ja jsme si koupil za 800 i knizku a bylo mi to k prdu....delal jsem to presne podle ni.....a nepomohlo mi to.....
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po říjen 24, 2005 7:26 pm    Předmět: Citovat

No vida. Jak jsem psal, nastavení musical vs. linear timebase u stopy určuje, zda je poloha events na stopě daná tempem či nikoliv. V tomhle případě je ale tohle nastavení lhostejné, jelikož je to jen jeden event, předpokládám, že úplně na začátku. Tady platí až poslední dvě věty z mé první odpovědi. To si ale v SX 2.0 nemohl vyzkoušet, protože AudioWarp je nová funkce z trojkové řady. Takže to jde až v SX 3 nebo Nuendu 3.

Poklikáš na audio event, otevře se sample editor. Zapneš tam Musical Mode (tlačítko s notou skoro úplně vpravo před okénkem 'warp setting'), zeptá se na původní tempo wavu. Zadáš ho a případně vybereš odpovídající algoritmus pro warp setting (jestli je to celý hotový mix, tak asi necháš výchozí Mix). Od téhle chvíle se tenhle audio event řídí tempo trackem - máš li v tempo tracku rostoucí rampu a na transportu Tempo: Track a klikneš v sample editoru na Warp Samples (osmá ikona zleva) tak uvidíš, jak se jednotivé takty s rostoucím tempem zužují. Budeš-li hýbat s průběhem tempa a mít zároveň otevřený sample editor, uvidíš jak se tam audio natahuje a zkracuje.
Lepší výsledky než realtime algoritmus může přinést použití MPEX algoritmu: klikneš na audio pravým tlačítkem myši a pod Realtime Processing vybereš Freeze Timestretch and Transpoze a nastavíš MPEX 2.

Nečekej ale zázraky, když tě budu citovat 'postupné zrychlení v co největší kvalitě' - to se nedá dělat na smíchaném zvuku, ale pokud možno na jednotlivých stopách, podle jejich charakteru. Perkuse potřebují zcela jiné zacházení (jiný algoritmus) než plošky. A pokud některé části původního mixu pocházejí z MIDI, je už úplná blbost měnit jejich tempo až na výsledném audio materiálu.

"kvuli tomu se na cubase vykaslali"
Tohle je spíš úkol pro specializovaný time stretching software. Přešli na co? Ableton Live? ACID? To jsou prima doplňky ke Cubase, ale rozhodně ne náhrada. A kompletní mix z nich zpomaleně/zrychleně taky nebude znít nikterak zázračně. Který harddisk recording software je na tohle lepší?

Osobně, když už bych musel zpomalovat a zrychlovat kompletní mix, tak bych použil Pitch'n'Time od firmy Serato, který se ale bohužel dělá jen jako plugin do Pro Tools. Ale i Pitch'n'Time by bylo daleko lepší použít jednotlivě na původních stopách...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Kostka



Založen: 5.9.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: út září 05, 2006 6:21 pm    Předmět: rytmické korekce Citovat

Ahoj! Velmi bych prosil o radu.
Začínám v Cubasu a ve funkcích, který potřebuju, jsem zhruba zorientovanej. Při prozkoumávání jsem narazil na funkci Warp samples a zajásal, protože jsem ji považoval za schopnou vyrovnat rytmické nepřesnosti jednotlivých partů, prostě tvořit kdekoli ve skladbě různé tempové "boule" tak, aby se přitom okolní místa (která zaznačím hraničními ryskami) vůbec neměnila.
Jenže teď začínám zjišťovat, že to tak asi úplně není. Když udělám kýženou změnu, pozoruju, že se lehounce mění i okolí, které je přitom za vymezenými hranicemi rysek. Jestli se vyjadřuju dobře. Vůbec nechápu, čím to je, stává se to, i pokud dané místo vyseknu jako samostatný event a pracuju pouze s ním. I po jeho oddělené úpravě se změní veškeré okolí, což mi nejde na rozum.
Zřejmě ta funkce je k něčemu trochu jinému.
Rád bych se každopádně zeptal, existuje-li - ať v Cubasu či jinde - nějaká možnost, jak rytmické opravy v nahraném audiu dělat.
Děkuju moc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
mmdi



Založen: 3.3.2006
Příspěvky: 35

PříspěvekZaslal: čt září 07, 2006 3:02 pm    Předmět: Citovat

Zkus tenhle prográmek, funguje i jako VST v Cubase
http://www.celemony.com/cms/index.php?id=358

a jak to funguje docela hezky popisuje chlapík v tomhle videu:
http://www.celemony.com/cms/?id=258#
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kostka



Založen: 5.9.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: čt září 07, 2006 11:35 pm    Předmět: Citovat

No vida, zajímavý, děkuju. Díval jsem se na program i na to video. Z programu jsem nevyčet, jak užívat zoomu a potom si hrát s jednotlivýma "eventama" třeba s přesností na sample, ale na tom videu je něco takovýho vidět... Ještě to prozkoumám, ale kdyby bylo nějaký rychlý nasměrování, dej vědět. Každopádně díky!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Kostka



Založen: 5.9.2006
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá září 15, 2006 2:48 pm    Předmět: Citovat

Poradí někdo ohledně funkce Warp samples v Cubase?

V tom Melodyne se mi nepodařilo pořídit nic. Video se tváří, jakože jde všechno, ale program jako by měl půlku funkcí, nebo jsem je nějak nerozklíčoval. Pracoval jsem s verzí 3.0. Nepodařilo se mi ani aktivovat funkci zoom.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com