Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Praskání v cubase po 7s.
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Nik 555



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 12:32 pm    Předmět: Praskání v cubase po 7s. Citovat

Zdravim Vás kolegové Smile
Mam jeden problém v cubase kterej mě docela solidně deptá Evil or Very Mad

Otevřu si nový prejekt v něm mam jen jeden vst plugin (pc zvládá u předchozího OS běželo vše v pořádku).
Jde o to že po chvilce se ozývá krátké prsknutí (šum).
Vždycky je to asi po 7-10 sekundách a jen na sekundu třeba..
Nebo to začínmá třeba když na něco kliknu, např na "e" v kterém vybíram VSTéčka atd.. S buferem jsem si taky hrál a je jedno jestli je malej nebo velkej..
Zvukovka: Lexicon lambda
Je to opravdu na palici a nedá se s tím v klidu pracovat..
Prosím Vás o pomoc.. Díky
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Dramaturg



Založen: 30.3.2010
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 4:44 pm    Předmět: Citovat

pretrvava ten problem aj ked das exportovat uz do .mp3 alebo .wav? Skus pozriet v nastaveniach zvuku v PC (dole v liste pri case) ci nemas zapnute PC Beep (Na konci by to malo byt). Mal som kedysi podobny problem. Dal som Mute na PC Beep a problem zmyzol.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Nik 555



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: čt duben 01, 2010 8:03 pm    Předmět: Citovat

Když to vyexportuji do mp3 tak tam praskání není.. Ale při nahrávání mi praskání vadí, protože mě mate v rytmu.. Co je to PC Beep? Kde že to přesně najdu??
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá duben 02, 2010 8:21 am    Předmět: Citovat

Zdravím, kromě velikosti bufferu zkuste ještě kouknout na vytížení zápisu/čtení na/z disku. Najdete to někde v systémových nástrojích. Objevuje se na Transport baru na měřácích vlevo červená?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nik 555



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: so duben 03, 2010 6:44 am    Předmět: Citovat

Mylíte ten asio panel? Občas mi ukazuje v pravo u hodin ten panel červený vykřičník..
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po duben 05, 2010 12:07 pm    Předmět: Citovat

Ne, ASIO panel jsem nemyslel. Myslím Transport Bar, tedy ten, kde se zobrazuje Time code, tlačítka Play, Stop, atd. Pokud Vám v tomto okně ukazuje červený obdélník vpravo, je to "jen" přebuzení na vstupu (měřák více vlevo) nebo výstupu (měřák úplně vpravo). Pokud se zobrazuje červená na úplně levých měřácích tohoto okna, nestíhá buď ASIO ovladač nebo čtení z disku. Proto bych doporučil kouknout do toho sledování zatížení systému (nevím, kde se to hledá ve Windows, ale někde to je, možná přímo Ctrl+Alt+Del a tam je něco takového?). Ale píšete o vykřičníku, tak to nevím... Pošlete obrázek.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
feris



Založen: 14.9.2009
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 4:03 pm    Předmět: Citovat

Zdravím! Mám úplně stejný problém, který jsem zatím nevyřešil. Vše se týká praskání při nahrávání a i přeskakování metronomu. Asio driver jsem nastavoval, jak to šlo, ale nic se nevyřešilo. Všechno mi bylo podrobně vysvětleno v tématu, který jsem trošku hloupě pojmenoval: "zvuk se ztratí", tak na to koukněte, třeba Vám to pomůže. Chtěl bych si koupit tu placenou verzi Cubase, ale dřív do toho nepůjdu, než to dám s Lexikon alfa a Cubase LE4 dohromady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st duben 14, 2010 11:16 pm    Předmět: Citovat

Ještě mě napadlo – máte tam to škrkání a podobné věci i po exportu zvuku? Nebo jen v reálném čase?

Nemáte náhodou zvukovou kartu připojenou za USB HUBem? Chce to mít kartu připojenou rovnou do počítače, aby se nesdílela rychlost s žádným jiným USB zařízením.

Nejlepší je vypnout všechny ostatní zvukové karty (hlavně integrovanou) přímo v systému (nejlépe úplně v BIOSu), aby se zvukové karty nehádaly.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Nik 555



Založen: 10.2.2010
Příspěvky: 82

PříspěvekZaslal: čt duben 22, 2010 10:56 pm    Předmět: Citovat

Po vyexportování tam ten praskot není naštěstí..
Zvukovku mam píchnutou přímo do usb na základovce..
Teď jsem zjistil že to praská i když v projektu nemam ani jeden plugin..
Nejvíc to praská když např minimalizuju cubase a pak třeba zase maximalizuju.. Hledam na googlu různý návody atd ale zatim nic moc..
Prosím poraďte já už jsem z toho fakt beznadějnej Sad

Edit: Právě jsem zjistil, že zvuk praská u všeho,sledování videa na youtube,přehrávání mp3 v pc atd..
Někde na fórech jsem se dočetl že maj lidi podobný problém a hlavně to někteří měli stejně ve win 7 jako já! Co stim teď? Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Alternativa



Založen: 6.5.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 9:49 am    Předmět: Citovat

Zdravím.

Mám rovnaký problém. Praskanie ... pri prehrávaní a pri používaní VST Instrumentov. Problém neni v Cubase... skúšal som aj iné softy.
Mám WIN 7 64-bit.

Problém som vyriešil takto: Nastavil som v Control panely latenciu na vyššiu hodnotu (256) ... čo je o jeden dielik viac ak je minimum 128.
Čiže mám latenciu cca 5,8 msec ... čo je celkom použitelné.

Som laik a začiatočník, ale myslím že je problém pri 64-bit systémoch s procesorom (mám pomerne silný 4-jadrový Intel I7).Ako keby pri nízkej latenci nestíhal prepočítavať Very Happy. Ak mám vyťažený procesor na viac ako 50% tak to začína praskať. Ak je Viac ako 60% tak už je to len samý praskot
Mám zvukovú kartu M-Audio, ktorá má kontrol panel (soft), ktorý mi dovoluje nastaviť si latenciu. Nikde v Cubase som nenašiel ovládanie nadradené nad tento panel, takže priamo v Cubase sa mi latenciu nepodarilo zmeniť.

Snáď to aspoň niekomu pomôže.

vanejtytu@azet.sk
_________________
...snažím sa byť lepší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 11:53 am    Předmět: :-) Citovat

Pro upřesnění: NIKDE v Cubase se latence nemění (troufám si tvrdit, že to platí zcela obecně). Vždy je to záležitost ovladače zvukovky, tedy jejího Control Panelu (který se již z prostřědí Cubase zpřístupnit samozřejmě dá).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Alternativa



Založen: 6.5.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 12:59 pm    Předmět: Re: :-) Citovat

pavlii napsal:
Pro upřesnění: NIKDE v Cubase se latence nemění (troufám si tvrdit, že to platí zcela obecně). Vždy je to záležitost ovladače zvukovky, tedy jejího Control Panelu (který se již z prostřědí Cubase zpřístupnit samozřejmě dá)


Napríklad v Sonare (min. od 8.0 hore) táto možnosť je.
_________________
...snažím sa byť lepší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá květen 07, 2010 8:13 pm    Předmět: :-) Citovat

Dík za info. Má to vůbec nějaký praktický význam? Zatím mi to tedy přijde jako zbytečný prvek v cestě navíc...

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Alternativa



Založen: 6.5.2010
Příspěvky: 10
Bydliště: Bratislava

PříspěvekZaslal: po květen 10, 2010 9:58 am    Předmět: Citovat

Pravdupovediac, ani ja v tom nejaký extra zmysel nevidím. Tiež to vnímam, ako zbytočné - riešiť nastavenie latencie 2-krát.
_________________
...snažím sa byť lepší...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út květen 11, 2010 7:53 am    Předmět: Citovat

Třeba v Logicu se Bufer Size nastavuje také přímo v tomto DAW. Ale tam nejsou řízené VST ovladače, nicméně nativní ovladače Mac OS X (Core Audio). Ale princip je v podstatě stejný.

Praktické využití si umím představit pouze takové, že se DAW aplikaci nepodaří Control Panel spustit (což už jsem ve Windows zažil třeba s 0404 USB, ale to zase není zvuková karta myšlená vážně na muziku, že...).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com