Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

nahravani vicero stop soucasne

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
petrf



Založen: 18.3.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 3:50 pm    Předmět: nahravani vicero stop soucasne Citovat

Zdravim Vas. Mam zvukovku multiface od RME-audio s 8 analog inputy a 2 digitalnimi inputy.Potrebuju ted poprve nahravat asi 6 analaog vstupu a 1 SPDIF soucasne. Jak se v cubase priradi k jednotlivym analogovym nebo digitalnim vstupum jednotlive audio tracky?Cili,napr. ze pod 1. analogovym vstupem housli je odpovidajici audio track pro recording housli apod...Moc dekuji!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt březen 18, 2010 6:03 pm    Předmět: Citovat

Otevřete v Cubase okno VST Connections (klávesová zkratka F4; nebo Devices > VST Connections). Klikněte na záložku Inputs a nastavte potřebný počet vstupů. Kliknutím na tlačítko Add Bus přidáte vstup. Pak můžete vybrat, zda má být mono nebo stereo a jejich počet. Ve sloupci Audio Device zvolte zvukovou kartu a ve sloupci Device Port zvolte příslušný fyzický vstup. Dvojitým kliknutím na název (Bus Name) můžete tento změnit. Takže nemusíte pak v CUbase koukat a vybírat ze vstupů pojmenovaných Mono 1, Mono 2, atd., ale můžete si rovnou pojmenovat: Mic 1, Guitar, Bass, atd. I mezi vstupy v CUbase se pak zobrazí tyto názvy.

Vlastní nastavení si můžete uložit jako preset. Stačí kliknout na tlačítko + u Presets a napsat název. Takové nastavení se pak dá uložit i jako šablona celého projektu (File > Save As Template).

Analogicky se pracuje i s větším počtem výstupů, ale v záložce Outputs.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
kris



Založen: 23.3.2010
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: út březen 23, 2010 7:28 pm    Předmět: nahravani vicero stop soucasne Citovat

zdravím,
měl bych stejný dotaz co se týče vícestopého nahrávání ,kvuli temu sem zakoupil mix yamaha mw 8 cx s usb připojením,něco sem tam zkoušel v VST Connections ovšem když tomu chci přiřadit patřičný vstup z kterého to bude brát v Device port tak tam mám akorát na výběr z 1 usb audio codec a 2 usb audio codec .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út březen 23, 2010 7:47 pm    Předmět: Citovat

Obávám se, že tento pult posílá do/z počítače pouze stereo data, nikoliv celý mix po stopách. Pokud v Devices Setup zvolíte jako zvukovou kartu Yamaha ASIO ovladač (nebo tak nějak se to bude jmenovat) a přesto uvidíte ve VST Connections pouze jeden stereo (resp. dva mono) vstupy/výstupy, nic s tím nenaděláte. Ale tady (i v manuálu) jasně píšou: "Propojte MW mixážní pult s počítačem pomocí dodávaného USB kabelu pro přenos stereo audio dat v obou směrech – z mixážního pultu do počítače a zpět pomocí USB připojení (16bit a vzorkovací frekvencí 44,1kHz nebo 48kHz)." Hm, koukám, že výklad je obojí možný. :-/

Ale je to jen USB 1.1, takže tam je nižší přenosová rychlost. Že by to stíhalo 8 nebo dokonce 10 stop dovnitř i ven po USB 1.1 ve 48kHz? Nevím, to bych musel počítat... Wink Ale fakt si spíš myslím, že to udělá submix a pošle do počítače hotové stereo. Ale ten mix neznám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st březen 24, 2010 4:26 am    Předmět: :-) Citovat

Pouze stereo (2 kanály). Neznám mixpult s USB, který by uměl kanálů více. FW pulty to ale umí.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
harmony36



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: podhůří Orlických hor

PříspěvekZaslal: pá březen 26, 2010 10:11 pm    Předmět: Citovat

Rád bych se připojil otázkou jak z kláves (jeho sequenceru o 16 st) přes ext.zvukovku Firewire 1814 do pc (cubase SX3) nahrát najednou několik MIDI stop ???
Logicky chci 1 stopu z kláves nahrát do 1. midi stopy, 2 do druhé ap. Zkoušel jsem 3 hod. všechny možné nastavení a nic....Myslím, že klávesy jsou nastaveny dobře. Dle tabulky Track Transmit Channel jsou všechny hodnoty defaultně nastaveny - tedy 1-1 , 2-2 atd. Pří záznamu do několika midi stop najednou se do všech zapisuje stejný záznam - mix skladby.
Kde mám co špatně ?

Teď jsem přes hodinu pročítal tohle fórum a objevil jsem zřejmě odpověď :
Mám tedy nahrát skladbu ze sequenceru do jedné MIDI stopy a pak použít funkci "Midi / Disolve part - separate channels ? Je tento postup jediný možný nebo opravdu lze hned napoprvé nahrát všechny midi stopy zvlášť ?

PK ještě píše, že záleží na typu midi - jestli je 0 nebo 1. Díval jsem se do tech.dat kláves a píšou: SMF 0 (čtení a zápis), SMF 1 (čtení), ESEQ (čtení).
Tudíž mám midi data v sequenceru 0 a tak to vypadá pouze na Disolve part.....mám pocit, že jsem si odpověděl sám, nicméně prosím o odbornou kontrolu a radu. Very Happy
_________________
Co nejde rozumem, jde kladivem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá březen 26, 2010 11:49 pm    Předmět: :-) Citovat

Mno - a co takhle mít nastaven pro každou MIDI stopu v Cubase ten správný MIDI kanál (myslím jako vstupní)? Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
harmony36



Založen: 13.5.2008
Příspěvky: 10
Bydliště: podhůří Orlických hor

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 12:08 am    Předmět: Citovat

V záhlaví každé midi stopy je okénko : chn: 1 ▼. Zde v roletce je možno vybrat krom ANY různé čísla. Pro stopu midi 1 mám chn 1 atd. Nebo myslíš v inspektorovi - in , tam mám not connected, FW1814midi a All midi inputs a zaškrtlou volbu FW1814. Jinak nevím co máš kde na mysli...
_________________
Co nejde rozumem, jde kladivem
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 10:43 am    Předmět: Citovat

Já tedy nevím, jak v Cubase nastavit vstupní MIDI kanál. Řešil bych to tak, že bych to nahrál vše do jedné stopy. MIDI kanály by měly být i tak oddělené. A pak bych to rozdělil pomocí Transformer/Logical Editor skriptíku, který používám na rozhození do stop ze SMF0 na SMF1.

Rozhodně MIDI a audio, to je pokaždé něco úplně jiného.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: so březen 27, 2010 9:51 pm    Předmět: :-) Citovat

Jo - nechal jsem se trochu unést přístupem starší verze (ale i tam nejde nastavit vstupní kanál); v SX3 je třeba to řešit po nahrátí příkazem "Dissolve Part".

Nahraje se tedy jedna MIDI stopa (s nastaveným výstupním kanálem "Any") a následně se rozebere na dílčí stopy "Disslove Part" po jednotlivých kanálech.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com