Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přeskakování tracků

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Refresh



Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 12:29 pm    Předmět: Přeskakování tracků Citovat

Zdravím všechny,

mám problém s jevem, který mi dost vadí při práci v Cubase. Při práci s tracky se mi náhodně přesouvají nad sebe, pod sebe, vždy po kliknutí na určitý track...prostě skočí jinam, snažím se mít typy tracků vždy při sobě, po tomto se mi to míchá..dá se nějak track jednoduše zafixovat aby zůstal na své pozici a nepřesouval se libovolně nahoru dolů ??? Díky moc za radu..
Refresh
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 3:15 pm    Předmět: Citovat

Jaká je to verze Cubase? Ještě jsem se s tím nikdy nesetkal, že by se Tracky sami od sebe přehazovaly. Přesunutí jednoho Tracku nad jiný se provádí v hlavním okně tak, že kliknete levým tlačítkem myši na Track, držíte myš stisknutou a přesunete Track nahoru/dolů. Na místo, kam se Track zařadí, se ukáže zelená čára. Tam pustíte tlačítko myši.

Pokud vytváříte nový Track, tak ten se vytvoří vždy pod aktuálně zvolený Track. Pokud tedy chcete nový Track pod poslední MIDI Track, nejdříve označte poslední MIDI Track, pak vytvořte novou (libovolnou) stopu. Pokud chcete zařadit Track na 3. místo, aktivujte nejdříve 2. Track a pak vytvořte nový.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út březen 16, 2010 10:19 pm    Předmět: :-) Citovat

To vypadá na něco v Preferencích Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 8:42 am    Předmět: Citovat

Jako třeba: "jednou za 5 minut náhodně prohoď Tracky"? Smile To by mělo jistě velmi bohaté kreativní využití. Smile

Koukl jsem do Preferencí a nevidím tam nic, co by to mohlo vyvolávat. Jedině mě napadlo, jestli Vás třeba nerozhazuje zvětšení stopy, když na ní kliknete (Editing > Project & Mix > Enlarge Selested Track).

Preference lze pochopitelně vrátit do továrního nastavení. Stačí v okně kliknout na tlačítko Defaults. A pak případně existuje ještě jeden způsob, jak se dostat do "čistého nastavení" Cubase tak, jak byla po první instalaci.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Refresh



Založen: 16.3.2010
Příspěvky: 13

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 3:57 pm    Předmět: Citovat

Jde o verzi SX3..

to MAJ: Já děkuji za informace, ale jsou pro mě nepoužitelné, protože se netýkají mého problému..respektive popisujete věci o kterých jsem nepsal..Smile


Možná to má co dočinění s výkonovou zátěží Cubase, problém se začne projevovat při větším počtu tracků..pro lepší představu to raději popíšu, například po označení audio tracku se ten přesune mezi midi tracky a musím ho znovu přesunot na svou původní pozici..díky za případné zkušenosti..refresh
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st březen 17, 2010 10:35 pm    Předmět: Citovat

Tak SX3 už je poněkud starší verze... Rozhodně bych doporučil updatovat na poslední verzi Cubase SX3 (3.1.1.944).

Případně bych zkusil ten restart. Ale pozor, přijdete tak dočasně o všechny Vaše osobní uložené presety všech plug-inů, Vaše osobní nastavení, atd. Cubase se zkrátka bude tvářit jako po první instalaci. Je potřeba najít adresář Cubase SX3, který bývá někde v C:/Document&Settings/User/Steinberg/. Některé Windows mají tento adresář trošku jinde. Doporučuji tento adresář přejmenovat, abyste nepřišli o všechna výše zmíněná data (Vaše presety, atd.). Dělám to tak, že za název adresáře dám datum, kdy jsem ho přejmenovával. Poté spusťte Cubase. Ta se bude tvářit jako po instalaci z originálního DVD, takže bude start trošku delší, budou se znovu prohledávat všechny plug-iny, atd. Na daném místě (C:/Document&Settings/User/Steinberg/) se vytvoří nový adresář Cubase SX3 a pochopitelně tam zůstane starý.

Třeba to pomůže. Wink

Pokud potřebujete, z toho starého můžete postupně přesunout do nového Vaše plug-iny, nastavení, atd.

Mimochodem, jakou máte verzi Windows? SX3 není nativně kompatibilní ani s Windows Vista, ani Windows 7.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com