Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zpoždění midi zpráv

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
marek.pejsa



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: po listopad 30, 2009 12:14 am    Předmět: zpoždění midi zpráv Citovat

Ahoj všem, prosím o radu, zpožďují se mi midi zprávy / zápisy not do sequenceru, a to slyšitelně cca o půl doby, než začnu zkoušet pokus - omyl zkouším se nejdřív zeptat, díky moc za odpověď... Idea M.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
marek.pejsa



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: út prosinec 01, 2009 10:07 pm    Předmět: cubase LE4/lexicon omega/roland juno g Citovat

ahoj, mám problém s uvedenou sestavou, noty se mi do cubasu zapisují se zpožděním, rozeznatelným při poslechu, kde může být problém? Vím že o tom už bylo nemálo napsáno ale bohužel jsem nic totožného nenašel..jsem stále víceméně "začátečník" takže jsem spíš zkoušel metody pokus omyl, ale zatím bez výsledku.. nevím co s tím, díky marek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Toyen



Založen: 26.7.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: po prosinec 07, 2009 11:27 pm    Předmět: Re: zpoždění midi zpráv Citovat

Nastav si nižší latenci v "Device setup" (aspoň z hlavy myslím, že se to tak jmenuje)
_________________
V Českých Budějovicích by chtěl žít každý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út prosinec 08, 2009 7:48 am    Předmět: :-) Citovat

E-e....to nebude latencí, ta nemá s MIDI co dělat. Není tu zmínka o verzi Cubase, do SX3 tuším byly problémy s USB MIDI připojením (emulované porty). Krom toho jsem se kdesi dočetl, že do určité míry se zřejmě dá globalizovat náchylnost USB/MIDI k podobným extempore, ale to je informace typu "jedna paní povídala" Wink

Pokud je mi známo, tak řešením bylo vždycky ohlídat si, aby se nahrávání MIDI neprovádělo přes emulovaný MIDI port.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Toyen



Založen: 26.7.2009
Příspěvky: 3
Bydliště: České Budějovice

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 1:51 am    Předmět: Re: :-) Citovat

Samozřejmě, že latence MÁ co dělat s MIDI a to, co píše Marek, je její klasický případ, bez ohledu na to, zda má keyboard přípojený přímo přes MIDI, nebo USB. Cubase SX nemá s připojením přes USB žádný problém, to vím z vlastní zkušenosti, stejně jako verze pozdější.
_________________
V Českých Budějovicích by chtěl žít každý.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 9:30 am    Předmět: :-) Citovat

2Toyen: Very Happy prosím o tvojí definici "latence", abychom si jaksi ujasnili, že se bavíme o tomtéž.

Latencí se obvykle označuje pouze "audio latence"; co se MIDI zpráv týká, tak se obávám, že to není nijak měřitelné (při běžním zatížení v MIDI komunikaci). A audio latence nemá s MIDI opravdu co dělat...

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
marek.pejsa



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 10:18 am    Předmět: Citovat

Dobré ránko, vidím že jsem tady způsobil malou roztržku což jsem samozřejmě nechtěl Smile nicméně budu konkrétní, mám kombinaci lexicon omega, cubase LE4 a synth roland juno g. Doteď jsem měl zapojeno tak, že synth a pc byl napřímo spojený USB (audio ze synthu samozřejmě do omegy). Zajímavý je, že v tomhle spojení docházelo ke slyšitelnýmu zpoždění midi zpráv a zvuk byl navíc mírně zkreslený. Včera jsem to "přeroutoval" tak, že jsem zkusil klasické midi kabely ze synthu do omegy a světe div se, zpoždění už se nekoná a zvuk není zkreslený. Ale vyvstal jiný problém, midi se sice v pohodě zapisuje bez zpoždění, ale cubase teď nekomunikuje se synthem v tom smyslu, že synth nereaguje na změny patchů resp.programů a ani není nic slyšet při zpětném přehrávání záznamu.... Šťoural jsem se v tom do noci, ale zatím bez úspěchu.. marek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st prosinec 09, 2009 1:24 pm    Předmět: :-) Citovat

To není roztržka, ale vyjasnění si situace Laughing to, cos napsal, do určité míry potvrzuje můj odhad (komunikace USB/MIDI)....

Mno - jedná se vlastně asi o totoéž (nereaguje-li synth na MIDI, tak samozřejmě nehraje).

1. reakce synthu na MIDI z Cubase - předpokládám správně nastavený MIDI Out port u MIDI stop (Omega MIDI nebo tak něco), nevidím problém, proč by to nemělo fungovat.

2. nenastavuje se na Rolandu někde, na jaká příchozí data má reagovat? Obvykle bývá oddělená komunikace USB a MIDI, čili pokud "to" chodilo po USB, mohou být standardní MIDI porty deaktivovány a naopak - prozkoumat manuál a nastavení.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 3:12 pm    Předmět: Citovat

K tomu zpoždění/předbíhání MIDI not jsem tu psal a už mnohokrát odkazoval na tohle:
http://www.cubase.cz/viewtopic.php?p=404#404
Platí to i pro Cubase 4, nejen SX3.
Paradoxně, v případě některých ovladačů pro MIDI funguje emulovaný driver lépe než nativní, jindy je to naopak.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 10, 2009 5:29 pm    Předmět: :-) Citovat

Ahh - "Use System Timestamp" - musím si pamatovat a případně nabízet k vyzkoušení Wink

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
marek.pejsa



Založen: 21.11.2009
Příspěvky: 28

PříspěvekZaslal: so leden 09, 2010 2:05 pm    Předmět: Citovat

Ahoj, sice se zpožděním, ale přece - díky moc za rady, roland juno g má opravdu odlišný režim na klasické midi spojení než USB, stačilo přepnout a bylo Wink Zpoždění jak jsem psal už se taky nekoná, vyzkoušel jsem dle rady i různé ovladače, takže teď to zdá se chodí jak má. Má to nicméně ještě dvě vady na kráse, ale to je jiné téma takže na to raději založím novou štaci Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com