Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Vysoká latence...

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Ricken



Založen: 17.3.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 4:48 pm    Předmět: Vysoká latence... Citovat

Zdravím

Mám Cubase SX 3 který je celý zpožděný o cca 2 sekundy při tvoření nebo přehrávání MIDI instrumentu. Může to vyřešit nějaký codec ?
PC: Athlon 64 Dual 6000+ 3.0GHz, 3.0Gb RAM

Díky za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 8:07 pm    Předmět: :-) Citovat

Codec to nevyřeší, dokonce ani kodek nepomůže Very Happy co by pomohlo, je ovladač (driver) zvukové karty. Dle popsaných údajů soudím, že máš v Cubase použit ovladač "ASIO Multimedia". Je potřeba nainstalovat buď "ASIO" pro zvukovou kartu (k dispozici na stránkách jejího výrobce) nebo freeware "ASIO4ALL", který je vhodný pro standardní multimediální zvukovky typu integrovaná na základní desce.

Ovladač je potřeba (po nainstalování) vybrat v Devices -> Setup -> VST Audiobay.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Ricken



Založen: 17.3.2009
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út březen 17, 2009 9:03 pm    Předmět: Citovat

Moc děkuju, použil jsem ASIO4ALL a latence klesla na 11ms, ještě jednou díky...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
patrik_m



Založen: 14.5.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: ne květen 17, 2009 8:09 am    Předmět: Citovat

Mno, já jsem to podle tohohle zkoušel, ale nic jsem s tím nedokázal. Nevím, jestli jsem něco udělal špatně, ale když jsem si na svůj notebook nainstaloval ASIO4ALL, tak mi nejela zvuková karta vůbec. Nemohl jsem nic nahrávat a ani pustit. Prostě mi nejel zvuk. Tak jsem byl donucen, udělat krok zpět a nainstalovat tam zpátky ASIO Multimedia. To mi taky nejelo, tak jsem si řekl, mno doprčic, to snad není ani možný, to jsem si tedka jako uplně rozesral notebook? Tak jsem se poohlížel po různých Codecích a nějakej jsem našel Pro ASIO Multimedia. Latenci mi to nezměnilo, ale aspon jsem si dal dopořádku zvukovku. Už mi jede. Ale i nadále mě trápí vysoká latence. Nevím jak se jí zbavit, ale abych si neudělal další problémy, o které opravdu nestojím. Pokud někdo víte, co jsem udělal za chybu, nebo co jsem neudělal vůbec, prosím poraďte mi. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 7:30 am    Předmět: :-) Citovat

2patrik: "nejela zvuková karta vůbec" - tedy v nějakém programu (Cubase apod.)?

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
patrik_m



Založen: 14.5.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 1:33 pm    Předmět: Citovat

když vubec, tak vubec. Prostě, jako by ten ovladač nepodporoval zvukovku... ale jako něco se mi zobrazilo, i v cubase, ale nehrálo mi nic, a ani nic nenahrálo... ani počet vstupů a vystupů neodpovídal...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po květen 18, 2009 3:11 pm    Předmět: :-) Citovat

No ne, proč se ptám....ve Win hrát nemusí, ale v DAW ano. Škoda, že by nebyl screenshot.....

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
patrik_m



Založen: 14.5.2009
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 1:52 pm    Předmět: Citovat

screenshot opravdu nemám, to lituji, ale otázečka, co je to DAW?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út květen 19, 2009 3:10 pm    Předmět: :-) Citovat

Digital Audio Workstation; zde jsem měl spíš na mysli ten konkrétní software (Cubase apod.).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st květen 20, 2009 11:01 am    Předmět: Citovat

Pomohlo by, kdybys napsal co máš za zvukovku (např. Realtek HD) a jaký operační systém.
Chce to nainstalovat nejnovější ovladače zvukovky od jejího výrobce. Vysoké latence se nejspíš zbavíš jen použitím ASIO4ALL (ten ale funguje jen prostřednictvím standardního WDM driveru výrobce). ASIO4ALL se musí nakonfigurovat.
Screenshoty se dělají klávesovou zkratkou ALT+PrintScreen (to sejme aktivní okno) a pak vložením (paste - CTRL+V) do nového obrázku v libovolném grafickém editoru.
Např. podle screenshotu konfigurace ASIO4ALL by se dalo něco radit...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com