Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase LE AI ELEMENTS 13 a Midi

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jenda



Založen: 19.3.2024
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: st březen 20, 2024 9:28 am    Předmět: Cubase LE AI ELEMENTS 13 a Midi Citovat

Mám nainstalovaný výše uvedený Cubase a nahrávám si. U midi pokud spustím Groove Agent SE5 tak nahraji stopu nějakými bicími. Pokud ale spustím HALion Sonic, je tam spousta varhan a pod. ale nahrát na stopu mi to prostě nejde ať se snažím Routing jakkoli. Když nahoru vložím Groove Agent, vyjdou mi z toho takové rytmické zvuky syntetizátoru? Ale plošné zvuky ne.
V čem je problém? Děkuji.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt březen 21, 2024 11:40 am    Předmět: :-) Citovat

Tak předně: kterou z těch verzí máš? Buď LE nebo AI nebo Elements.

Druhá věc: bavíme se o nahrání MIDI dat? Takže externí kontroler nebo naklikání, je tak? Nebo o něčem jiném?

Neumím si totiž představit nic pod pojmem "nahrát na stopu mi to prostě nejde". Oba zde zmíněné VSTi (virtuální nástroje) spolupracují buď s MIDI nebo Instrument stopou; princip zápisu/nahrání MIDI dat je pro obě stejný a použité VSTi na tento proces nemá žádný vliv.

Tak poprosím o upřesnění, ať se posuneme Smile

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenda



Založen: 19.3.2024
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: pá březen 22, 2024 8:49 pm    Předmět: Citovat

Napíši tak jak to zatím chápu.
Na základě koupě krabice (UR22) jsem si nahrál Cubase, na download information CUBASE Al, Na obrazovce spouštím tak jak jsem uvedl prvně.

Nahrátí midi jak píšete, asi Instrument tedy zvuk nástroje na stopě jako zvuk hlasivek na jiné stopě nahratých přes mikrofon.

Groove Agent nahraji bicí, Halion Sonic menahraji nic, v případe že do Routing přidám nahoře Groove Agent, nahraji ne bicí ale rytmické chrochtání nástroje z HALion Sonic asi.
Asi dělám primitivní chybu, ale nemůžu s tím pohnout.
Děkuji za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: so březen 23, 2024 6:37 pm    Předmět: :-) Citovat

No - pořád mi tu něco neštymuje, ale to je znalostní a vyjadřovací bariéra.

Nahrátí MIDI znamená, že se do stopy naklikají (například) noty. Takže zde problém není?

Pokud se pak jedná o převedení do audia, tak u Instrument stop (nebo obecně u stop, které řídí nějaký VSTi - neboli mají tento VSTi uveden v poli Output) se to nejlépe provede tzv. "renderingem", čili File > Export. Podle toho, co umožňuje AI verze, tak buď zde využít Selected Tracks nebo vysólovat jednu konkrétní stopu a použít Audio Mixdown (to je ve všech verzích Cubase).

Halion Sonic SE (to je verze zdarma, bez SE je to separátně licencovaný produkt myslím) musí nejdřív obsahovat zvuky, aby mohl něco hrát. Projeďte si manuál k němu (já s ním nepracuji).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Jenda



Založen: 19.3.2024
Příspěvky: 3

PříspěvekZaslal: so březen 23, 2024 7:58 pm    Předmět: Citovat

Děkuji, znovu tak jak to zatím chápu.
Poslední verze Cubase a já mám 13 udajně mohou kromě toho jak píšete nahrát MIDI tak nahrát Instrument, to je přímo zvuk který si tam nejprve vyberete.
Tedy u Groove Agent já si vyberu zvuk či styl bicích nástrojů a potom již jen pomocí klikání na něco jako numerickou klávesnici to hraje zvuky jednotlivých bubnů či činelú atd. nebo spustím automat a hraje to nějaký rytmus se vším všudy. A těmi výběry se to může změnit za jiný styl či rytmus. Metronom nastaven na stejnou hodnotu. Spustím, a nahrávám na stopu Instrument.
Před tím jsem například nahrál zpěv na jinou neMIDI stopu a mám nahrátý zpěv a bicí.
Ale s Halion sonic to nejde, ačkoli si tam v Instrument vybírám různé varhany a syntetizátory. Hraje to jak to ovládám klávesami v Halion sonic, ale nenahraje se to na připravenou Instrument stopu ne a ne.
Děkuji ještě za nějakou radu. Teoreticky, pokud to nastavím v Routing stejným způsobem, mělo by to jít taky nahrát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne březen 24, 2024 12:50 pm    Předmět: :-) Citovat

Tady je nějaká mýlka. Asi bych chtěl vidět video. Groove Agent hraje rytmus, který je ale spouštěn (například) jednou klávesou. Ten rytmus ale do stopy nahrán není - tam je jen ta jedna nota, která daný rytmus spouští.

Normální syntezátor hraje jen to, co má ve stopě. Tudíž je potřeba tam ty noty pro celou melodii naklikat nebo jinak nahrát (externí klaviatura například).

Jinak to nefunguje.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne březen 24, 2024 6:19 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
přiznám se, že popisu také moc nerozumím.

Nicméně pokud Vá jde o to, že v plug-ibu HALion Sonic SE klikáte na klávesy virtuální MIDI klaviatury a toto chcete nahrát do MIDI stopy, tak to není možné. Místo virtuální klaviatury HALion Sonic použijte On-screen Keyboard (klávesová zkratka K).

Jak říká Pavlii, MIDI Noty je potřeba naklikat nebo nějak nahrát do MIDI partu dané MIDI/Instrument stopy.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com