Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

USB controler nejvhodnější pro Cubase

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JIRKAR



Založen: 3.10.2021
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: út říjen 12, 2021 6:49 pm    Předmět: USB controler nejvhodnější pro Cubase Citovat

Existuje USB controler specializovaný pro spolupráci s Cubase?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st říjen 13, 2021 3:21 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
záleží na tom, jak chcete HW ovladačem pracovat. Chcete ovládat hlasitost vícero stop najednou? Potřebujete 8 (nebo víc) faderů?

Steinberg CC121 má jen 1 fader, který následuje aktuálně vybranou stopu v Cubase. Z mého pohledu, pokud Vám stačí jeden fader, asi nejlepší HW ovladač.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JIRKAR



Založen: 3.10.2021
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2021 8:48 am    Předmět: USB controler nejvhodnější pro Cubase Citovat

Jako muzikantovi mi jde spíš o vkládání tónů při editaci wav a midi muziky v různých oknech (nástrojích-službách) Cubase. Jistě, ovládání CC je také vítáno. Představuji si spíš menší USB klávesnici (ne alfanumerickou) s normálními klávesami na stole před NB. Nejde o živou hudbu, nebo o smyčky, pouze o editaci dat v DAW ve studiu. Některé jsou specializované na př. pro Ableton či jiné DAW. Univerzálů je dost, ale je něco takového, "přítulného" speciálně pro Cubase?

Naposledy upravil JIRKAR dne čt říjen 14, 2021 9:03 am, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2021 9:00 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
aha, takže nejde o DAW Controller, ale o MIDI Controller/MIDI Keyboard (MIDI klaviaturu, nikoliv klávesnici).

V tom případě je to v podstatě jedno, jakákoliv MIDI klaviatura je kompatibilní s Cubase. Pokud Vám opravdu nejde o DAW ovladač (tedy kombinaci MIDI Keyboard a DAW Controller), pak je to úplně jedno.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JIRKAR



Založen: 3.10.2021
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2021 9:13 am    Předmět: USB controler nejvhodnější pro Cubase Citovat

Mám smutnou zkušenost. "Pořídil" jsem si takový univerzál "iRig Keys 2 Pro", který toho asi umí hodně, ale měl na první pohled mechanickou závadu - jedna klávesa trvale v dolní poloze. Po 30 minutách jsem to zabalil a vrátil. S prodejcem, zatím, jednám bez úspěchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt říjen 14, 2021 11:33 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
"prověřené" značky (tím myslím, hodně užívané) jsou například ARTURIA, AKAI, M-Audio, Native Instruments. Všechny fungují s Cubase jako MIDI klaviatury naprosto stejně.

Pokud chcete ovládat další parametry v Cubase, respektive ovládat funkce Cubase, pak je nejdál Native Instruments (nejlépe funguje s Cubase Pro, v nižších edicích jsou určitá omezení).

Pokud Vám jde skutečně o hudbu (nikoliv o ovládání Cubase), pak bych doporučil si všechny klaviatury vyzkoušet osobně a vybrat tu, která Vám vyhovuje jako muzikantovi nejlépe. Kde jste schopen hrát nejpřesněji, bez přehmatů (každá klaviatura má jiný tvar, jiný odpor), nejlépe rytmicky i dynamicky.

Osobně používám dva druhy klaviatur. Jednu kladívkovou a jednu "syntezátorovou". Na každou se mi hraje jinak, hodí se pro jiné party a jiné hudební vyjádření.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JIRKAR



Založen: 3.10.2021
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2022 12:26 am    Předmět: KLávesy NI pro ovládání DAW. Citovat

Když jsem si prošel asi 6 stran fora NI a poznal hrůzu majitelů klávesnic při instalaci, tak mne představa o koupi klávesnice NI rychle přešla. HW je to asi výborný, ale podpora téměř nulová.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2022 12:40 pm    Předmět: :-) Citovat

Já to nechci nijak dehonestovat, ale po letech zkušeností z různých diskusí mi přijde, že v zahraničí lidi těmhle věcem rozmějí podstatně méně než my tady Very Happy

To nemusí nutně znamenat, že se ty diskuse nezakládají na pravdě; rozhodně bych ale spíš hledal relevantnější informace v místních vodách, nebo z těch zahraničních bral jako bernou minci pouze od uživatelů, u kterých je třeba z profilu nebo z jiných relevantních informací jasné, že to nejsou žádní "hračičkové z obýváku" Cool

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JIRKAR



Založen: 3.10.2021
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2022 6:54 pm    Předmět: Klávesy NI pro ovládání Cubase. Citovat

Ano, souhlasím. Když ale to, co z nabídky stahovaných SW potřebuji běhá pouze po instalaci 6(!) jiných, které nechci, tak asi nebude všechno v pořádku. Navíc jde o pořádné balíky, které je často nutno instalovat pouze na interní HD. Přitom klidně uvedou, že:"Podpora DAW se chystá". Asi jsem zmlsaný, když očekávám automatické namapování a P&P? O "pokusy" nemám zájem, od výrobce SW očekávám službu profesi, jíž výrobek nabízím.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: so leden 08, 2022 7:53 am    Předmět: :-) Citovat

Ano. Představuji si to podobně, jako to má třeba zmíněný CC121 nebo FaderPort a určitě i hromada jiných. S NI nemám osobní zkušenost.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Franta Novák



Založen: 29.11.2019
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: ne únor 20, 2022 8:58 am    Předmět: Citovat

Já používám ZOOM R8 a jsme z toho nadšený. Ovládá 8 stop, play. rec...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
JIRKAR



Založen: 3.10.2021
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: čt červen 15, 2023 11:22 am    Předmět: USB controler nejvhodnější pro Cubase Citovat

Taxem právě rozbalil NOVATION IMPULSE 25.
Zatím jsem z toho "divokej" Rolling Eyes a ohlížím se po potřebném SW.
JIRKAR
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt červen 15, 2023 11:43 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
úžasný je Arturia Keylab MK2 se skriptem od mchantzi, ke stažení zde.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JIRKAR



Založen: 3.10.2021
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: ne červen 18, 2023 10:26 am    Předmět: odkaz na stažení Citovat

Bohužel nereaguje ani po vícenásobné aktualizaci... Confused
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne červen 18, 2023 2:51 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
co přesně znamená "nereaguje"? Vidíte v Cubase příslušný MIDI Port? Používáte nějaký komponent nebo MIDI Remote? Vidí Cubase příslušný komponent?

Vidíte na Transport Panelu Cubase příchozí MIDI zprávy?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com