Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Přechod na jiný počítač
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Franta Novák



Založen: 29.11.2019
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 20, 2020 11:41 am    Předmět: Přechod na jiný počítač Citovat

Dostal jsem k HW Cubase AI, posléze jsem si koupil Cubase Elements. Rád bych verzi AI odebral z PC kde mám Elements a nainstaloval na jiné PC, jenže pokud chci AI odebrat z ELICENCERU naznačuje mi, že odebere i ELEMENTS. Mám obavu to risknout. Máte s tím někdo zkušenosti - víte jak na to?
Děkuji za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2020 10:09 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
proveďte prosím tzv. Reaktivaci.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Franta Novák



Založen: 29.11.2019
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2020 11:42 am    Předmět: Citovat

Jak jsem psal, pokud chci odebrat AI odebere to i ELEMENTS, ale ten chci na aktuálním PC ponechat. Znamená to, že musím znovu aktivovat ELEMENTS na stávajícím počítači a na druhém nainstalovat a aktivovat AI?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2020 12:43 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
omlouvám se, už jsem pochopil...

Reaktivací by na nový Soft-eLicenser byly přeneseny obě licence (Elements i AI).

Jediný způsob jak licence od sebe oddělit, pokud již jsou uloženy na jednom Soft-eLicenseru, je použít USB-eLicenser a přenést jednu licenci na tento USB-eLicenser. Je ale třeba mít na paměti, že licenci ze Soft-eLicenseru nelze přenést zpět na Soft-eLicenser. To znamená, že při použití Cubase bude muset být USB-eLicenser vždy k počítači připojený.

Na druhou stranu, jakmile budete mít licenci na USB-eLicenseru, můžete Cubase nainstalovat na libovolný počet počítačů. Kam připojíte USB-eicenser, tam Cubase spustíte.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Franta Novák



Založen: 29.11.2019
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2020 1:18 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za odpověď. Zkusím se poohlédnout po jném DAW. Nechci riskovat, že pokud ztratím USB eLicenser budu muset kupovat program znovu. Mám jeden počítač ve studiu a druhý na chalupě, chtěl bych si přes léto na chalupě tvořit a dorazit to pak v Praze ve studiu. Jestli jsem to dobře pochopil, tak ani když koupím CUBASE PRO a nainstaluji na jiný počítač pod mým přihlášením eLIcenceru tak to bude problematické.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út leden 21, 2020 1:32 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
ztráta USB-eLicenseru není ztrátou licence. Pokud máte licenci registrovanou na svém MySteinberg účtu, dostal byste náhradní aktivační kód a mohl licenci aktivovat znovu.

Nikoliv, s Cubase Artist a Cubase Pro je situate jiná, protože ty mají licenci vždy uloženou na USB-eLinceseru. Takže licence by byla oddělená už jen díky tomu. Navíc u USB-eLicnseru lze přenášet jednotlivé licence z jednoho USB-eLicenser na jiný.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Franta Novák



Založen: 29.11.2019
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2020 2:38 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za předešlé informace. Jelikož jsem zjistil, že Cubase mně sedí nejlépe z ostatních DAW, zkusím přežít to, že nemají v ČR podporu - vždy mě stránkách STEINBERG.NET

(https://europe.yamaha.com/en/support/contacts/index.html?_sp=0ba0d889-f7b5-486f-bc3b-45db7d76ddef.1580132129052)

odkázalo na nějaký obchod K+B Progres a.s. kde o tom nic nevědí.

Nicméně, koupím si USB eLicencer a vše co na něm budu mít "uložené" bude fungovat všude kam ho strčím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2020 3:12 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
jak se píše na stránce, kterou jste uvedl:
citace:

Steinberg Email support: steinberg-support.cz.sk[at]email.cz

_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po leden 27, 2020 3:15 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,

Franta Novák napsal:

...zkusím přežít to, že nemají v ČR podporu - vždy mě stránkách STEINBERG.NET

(https://europe.yamaha.com/en/support/contacts/index.html?_sp=0ba0d889-f7b5-486f-bc3b-45db7d76ddef.1580132129052)


jak se píše na stránce, kterou jste uvedl:
citace:

Steinberg Email support: steinberg-support.cz.sk[at]email.cz


Franta Novák napsal:

Nicméně, koupím si USB eLicencer a vše co na něm budu mít "uložené" bude fungovat všude kam ho strčím?


Přesně tak. Ke kterému počítači připojíte USB-eLicenser, tam spustíte všechny aplikace, jejich licence jsou uloženy na daném USB-eLicenseru.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Franta Novák



Založen: 29.11.2019
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2020 7:53 am    Předmět: ELEMENT a AI na USB Citovat

Asi moje blbost, ale: Koupil jsem si ten Hardwarový klíč STEINBERG USB Key
a dal jsem na něj verze CUBASE ELEMENTS i AI, s tím, že si budu moci vybrat jakou instalaci spustit ( v domnění, že projekt z ELEMENTS neotevřu na AI - kolega ma AI tak jsem mu chtěl základy taky radši dělat na AI).
Jenže se vždy automaticky otevře ELEMENTS, takže jsou obě licence na USB úplně k ničemu. Znamená to, že jsem prakticky zahodil licenci na AI? Nebo je možnost jak ji dostat zpět do PC na HDD, abych mohl využívat i samostatně AI?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá květen 22, 2020 3:43 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
Cubase Elements a AI je jedna aplikace (jeden EXE soubor), pouze licence rozhodne, zda se spustí Elements nebo AI. Pokud máte obě licence, Cubase se samozřejmě spouští v té vyšší edici, tedy ve Vašem případě vždy v edici Elements.

Licence není zahozená, předpokládám, že ji na svém USB-eLicenseru vidíte. Jen je už navždy na USB-eLicenseru (z USB-eLicenseru nelze licenci přenést zpět do Soft-eLicenser). Nicméně můžete ji přenést na jiný USB-eLicenser, a tak licence rozdělit (a tedy může jí například používat někdo jiný).
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Franta Novák



Založen: 29.11.2019
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2020 8:36 am    Předmět: Citovat

Jde mi hlavně o to, že lze koupit upgrade z AI na ARTIST, což bych potřeboval kvůli Side-chaining, který můj ELEMENTS 10.5 nepodporuje. . Tak se obávám, aby nebyl problém. Děkuji za ochotu číst mé žvásty a odpovídat. Jsem profesionál v AVIDU, ale s DAW - CUBASE začínám.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2020 9:01 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
pokud zakoupíte upgrade z Cubase AI na Artist, bude aktualizována licence AI a zlstane Vám Elements. Ve výsledku tedy budete mít Elements a Artist. Samozřejmě to pak můžete rozdělit na dva USB-eLicensery.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Franta Novák



Založen: 29.11.2019
Příspěvky: 16
Bydliště: Praha

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2020 11:47 am    Předmět: Citovat

...zase starý problém. Stáhnout vyšší verzi nemohu, jelikož to jde opět jen přes Steinberg Download Assistant. Ten na počítač kde mám rychlý internet nenainstaluji a tam kde tvořím mám internet který to není schopen stáhnout. Takže smůla. Nechápu, proč nemůžou dát někam přímý odkaz, třeba i zaheslovaný zaslaným aktivačním kódem. A to mi jde jen o TRIAL PRO 10.5.[/b]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st červen 10, 2020 2:38 pm    Předmět: :-) Citovat

Ale kdepak. Ze stránek Steinberg lze stáhnout Full Installer pro C10.5 a násloedně i updaty. Download Assistant není nutný.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com