Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Pomalý počítač

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Počítače pro digitální zpracování zvuku
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zlo



Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po listopad 06, 2017 10:25 pm    Předmět: Pomalý počítač Citovat

Ahoj.

Posledních cca 14 dní se potýkám s problémem výkonnosti svého počítače. Mám ho jen na domácí nahrávání hudby v Cubase 6 AI. Není to žádné dělo, popravdě je už dost zastaralý. Procesor Intel Core 2 Quad 2 GHZ a 4 GB RAM. Každopádně mi vždy stačil, ale za posledních 14 dní se začal podivným způsobem zasekávat. Nebylo to klasické praskání na které jsem byl zvyklý, když jsem přetížil ASIO, ale občas se Cubase prostě zasekl na pár sekund, pak vylítnul ASIO ukazatel a opět to třeba 2 minuty hrálo, a pak znovu.
Vyloučil jsem problém se zvukovou, když jsem vyzkoušel i jinou a problém trval. Zkusil jsem naformátovat disk, vrátit počítač do továrního nastavení a přeinstalovat OS, který jsem i upgradnul z Win 7 na Win 10, nainstaloval jsem si opět Cubase a svoje staré pluginy, ale bohužel problém i dál trvá.

Přijde mi podivné, že ještě tak 14 dní zpátky šel relativně normálně, a to jsem neinstaloval žádné nové programy nebo pluginy.

Nechci do toho počítače rovnou cpát nové RAMky nebo úplně nový drahý procesor, když přesně netuším, co to je za problém.

Mohl by jste mi někdo poradit prosím?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlo



Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt listopad 09, 2017 12:53 pm    Předmět: Citovat

Tady jsem ten problém ještě podrobně natočil: http://sendvid.com/7aq8r19t

Každopádně to nejspíš bude tím diskem, protože teď jsem pozorněji zkoumal ASIO a DISK ukazatele, a vždy když se mi ten program zasekne, tak vyskočí DISK ukazatel. Myslíte, že je nutné disk vyměnit nebo se dá nějakým způsobem opravit nebo nastavit jinak?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út listopad 14, 2017 12:24 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
zkuste LatencyMon aplikaci. Ta Vám změří, co se okolo ASIO děje a řekne Vám, kde je případný problém.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zlo



Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2017 10:52 am    Předmět: Citovat

Díky moc. Zkusil jsem to a během přehrávání Cubase mi to vyplivlo tohle.
Mám tomu tedy rozumět tak, že je problém v procesoru? Dal jsem teď celý počítač do servisu, kde byla a procesor použita nová chladící pasta + polštářky a celkově byl počítač vyčištěn, ale problém stále trvá

Když jsem pak zapnul i Wifi, tak mi to vyplivlo tohle.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá prosinec 01, 2017 10:54 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
nikoliv v processor, ale v nastavení v BIOSu. Zkuste změnit zmíněné nastavení.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Počítače pro digitální zpracování zvuku Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com