Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

zvuk z cubase pres internet/teamviewer

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
tom digaz



Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út říjen 18, 2016 10:01 pm    Předmět: zvuk z cubase pres internet/teamviewer Citovat

Ahoj, prosím o radu. Chtěl bych zvuk z Cubase 8.5 co mám ve studiu poslouchat doma a Cubase editovat z domu přes teamviewer. V cubase 5 přes multimedia/directx asio (defaultní co je součástí cubase 5) vše funguje a zvuk slyším doma ze vzdáleného počítače. Je to možné i s Cubase 8.5?
Děkuji za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: st říjen 19, 2016 10:17 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,

Pokud to jde v Cubase 5, nevidím důvod, proč by to nemělo jít v Cubase 8.5. Ale nikdy jsem to nezkoušel. Pokud si chcete být na 100% jistý, stáhněte si Cubase 8.5 Trial a zkuste to.

Tedy, ale kvalita zvuku přenášeného přes TeamViewer je velmi špatná. Nebylo by lepší nainstalovat Cubase i doma a přenášet s sebou USB-eLicenser s licencí? Projekty ukládat na nějaké cloudové úložiště, abyste k nim měl přístup z obou míst.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tom digaz



Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 8:44 pm    Předmět: Citovat

Ano je to logické přenést klič domů a dělat doma. Jenže to bych musel mít duplikát PC co mám ve studiu a je hodně drahý tak proto to nejde. Nechci z domova dělat mix/masterig to ne, ale pouze malé úpravy a třeba doskládat song. Zakopaný pes bude nejspíše, že má zvukovka nejméně nahráva 48/24 a 44/16 vůbec neumí. 48 přes internet asi nejde přenést. Jakmile přepnu na zvukovku ze základní desky tak pořád je nastavena Cubasem na 48 jak je projekt. Zkoušel jsem dnes 44 a taky to nešlo. V 5 ce to jede přes asio directx full duplex což 8.5 nemá, ale na fórech odkazují na ASIO4All i přes to to nejede. Win 10 mam Out nastaven na zvukovku z zakl desky a mp3 přehravač přehraje zvuk, ale Cubase prostě ne. nepomohl by VST Connect? Ale to asi musí být dva cubase propojené přes net že? Dále se na netu mluví o O Deus ASIOLink Pro stáhl jsem demo, ale něak jsem to nerozchodil/nepochopil.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: čt říjen 20, 2016 9:02 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
nemyslel jsem mít doma kopii Vašeho studiového počítače, ale v podstatě cokoliv "kancelářského". To bohaté stačí, právě na drobné věci. Nebo jste myslel kopii studiového počítače kvůli plug-inům?

Co se zvukové karty týče, kupte třeba Steinberg UR12 za pár kaček a máte vyřešeno. A dostanete k tomu navíc Cubase AI zdarma, kdybyste přece jenom nakonec chtěl provozovat "malou" Cubase doma.

O VST Connect jsem také přemýšlel. Nejsou potřeba 2 licence Cubase. VST Connect Performer (který je obvykle na straně muzikanta, u Vás by byl doma) lze nainstalovat kamkoliv (není ani potřeba pro tuto stranu licence; ta musí být na straně Cubase a je součastí Cubase). Ale i tak byste potřeboval TeamViewer, VST Connect by prostě posloužil jen pro přenos zvuku.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tom digaz



Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2016 8:49 pm    Předmět: VST Connect / Performer Citovat

Ahoj, tak zkouším z domu VST Connect / Performer a nedaří se mi PC z domu spojit s PC ve studiu. Doma mám VST Connect Performer a píše mi:" connection error you are already in a session. Teď nevím kudy kam. Děkuji za rady.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: po listopad 07, 2016 11:49 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
znamená to, že k danému PC (ve studiu) je již nějaký jiný počítač připojen. Jedná se peer-2-peer komunikaci, tedy komunikují vždy jen dvě zařízení. Je možné, že se Vám už jednou podařilo se přihlásit, ale nejste správně odhlášen.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tom digaz



Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: út listopad 08, 2016 10:03 pm    Předmět: VST Connect / Performer Citovat

Tak jsem se spojil. Problém byl, že jsem na obou PC zadával stejné "name" což je blbost Smile . Ale po spojení zvuk neslyším Sad Spojení navázáno vše svítí zeleně, ale v šavlích vst connect žádný pohyb/signal na obou stranách na PC doma se ukazuje informace pozice v cubase a začne šum v bednách. V cubase samozdřejmě vytvářím VST connect což je v nabídce a objeví se mi nahrávací stopa Performed. Všimnul jsem si že se něco asi musí nastavit v F4 záložka studio tam se objeví vst connect a vypne se stereo out jako že bez kanálu zvukovky je. Zvukovku mám Mackie DL32R doma obyč. na základní desce. Může to být tím že mackie jede pouze na 48/24? Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1954

PříspěvekZaslal: út listopad 08, 2016 10:21 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
problém ve 48/24 určitě nebude.

Asi by to chtělo nějaké screenshoty, kde je co nastaveno. Máte aktivní Control Room? vycházel jste ze šablony, která je v menu Cubase?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
tom digaz



Založen: 4.5.2014
Příspěvky: 32

PříspěvekZaslal: pá listopad 11, 2016 7:58 pm    Předmět: Děkuji Citovat

Tak moc děkuji za vedeni k vyřešení problému. Ano, bylo to v control room nastaveni. Když jsem přepnul s "cue" na "mix" tak vše hraje jak má a je to to co jsem přesně potřeboval.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
cervo



Založen: 15.3.2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: po únor 13, 2017 11:57 pm    Předmět: USB-eLicencer Citovat

MAJ napsal:
Zdravím,

Tedy, ale kvalita zvuku přenášeného přes TeamViewer je velmi špatná. Nebylo by lepší nainstalovat Cubase i doma a přenášet s sebou USB-eLicenser s licencí? Projekty ukládat na nějaké cloudové úložiště, abyste k nim měl přístup z obou míst.


Zdravím, pánové!

Trošku s dotazem odbočím od tématu, které je stejně patrně už vyřešeno. Rozumím tomu správně, že když nainstaluji moji zakoupenou Cubase 8 ještě na další počítač (případně několik dalších PC), stačí přenášet USB klíč a budou s ním všechny fungovat? Nebo jsem to blbě pochopil?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1181
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út únor 14, 2017 7:38 am    Předmět: :-) Citovat

Ano, přesně tak.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
cervo



Založen: 15.3.2016
Příspěvky: 25

PříspěvekZaslal: st únor 15, 2017 9:18 am    Předmět: Citovat

To je dobrá zpráva Smile

Díky mockrát za odpověď!!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com