Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nemohu rozjet x-fi 5.1 pro přes asio4all cubase 5

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
JirkaB



Založen: 18.1.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po leden 18, 2016 11:40 pm    Předmět: Nemohu rozjet x-fi 5.1 pro přes asio4all cubase 5 Citovat

Dobrý večer,
prosím Vás moc o radu. Mám windows 10, cubase 5, sound blaster x-fi surround 5.1 pro. Vše origo. Drivery pro SB z CD jsem aktualizoval na aktuální pro win10 z webu. asio4all jsem nainstaloval poslední verzi,která by měla spolupracovat s win10. Po spuštění cubase vyberu v device setupu asio4all. Mám aktivní 2 vstupy a šest výstupů, vše ok. Přiřadím tedy ve VST ke vstupům i výstupům jednotlivé kanály, které jsou viditelné a aktivní. (zvukový kabel SB x-fi k IN a Reproduktory SB x-fi k out). Ovšem do cubase mi žádný signál neleze. Vše funguje jak má pouze po aktivování generic low latency asio driver v device setupu. Mohu nahrávát, přehrávat, vše ok. Ovšem pouze s latencí 40ms. Pro nahrání základu bylo vše v pohodě, jenže teď chci dohrávat další stopy a to s touto latencí nejde. Další problémem je a nevím, jestli to třeba není onen kámen úrazu, že byť jsem na české podpoře creative produkt přes aktivační klíč z krabice zaregistroval a nainstaloval poslední dostupné drivery z konce roku 2015, nemohu spustit žádné z doplňkových aplikací zvukovky (např. audio control panel) a tedy nemůžu nic dělat s jejím nastavení. Hlásí, že zařízení systém nedetekoval.??? (The audio device supported by this application is not detected.) Sad Prosím, nenapadá Vás, kde by mohl být zakopán pes? Integrovanou zvukovku jsem v bios zakázal, ve správci zvukových zařízení se pokoušel "přelupat" asi vše, bez výsledku. Asio4all, který by mi umožnil pracovat s nižší latencí jsem prostě nerozchodil. Děkuji moc za tipy a shovívavost s nováčkem.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 7:14 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
doporučoval bych nějakou zvukovou kartu, která je určená pro práci se zvukem a hudbou, včetně toho, že bude mít nativní ASIO ovladač. SB jsou tvukové karty pro hraní PC her.

ASIO4ALL je jen emulace skutečneho ASIO ovladače a je možné, že z této kombinace prostě víc nedostanete.

Control Panel může být možná blokován právě ASIO4ALL.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaB



Založen: 18.1.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 5:44 pm    Předmět: Citovat

Děkuji za názor. A je reálné sehnat pro mé účely nějakou kartu řekněme cca.do třech tisíc? Mé účely rozuměno: žádné midi, nahrání základních motivků nových nápadů pro kapelu v rámci ušetření společně tráveného času přímo na zkušebně a naopak základní zpracování nahraných společných tracků před rozesláním mailem kapele po Moravě. Nejde mi o přípravu nějakého dema, spíše chceme zefektivnit čas, ztrávený společně, jelikož se sjíždíme z dálek a jeden z nás teď navíc jede na delší dobu pryč. Chceme mu posílat tracky ze zkoušek do zahraničí, aby tam mohl dohrát své nápady a poslat nám je zpět. Samozřejmě můžu sednou na googl a nechat na sebe vysypat hordu nabídek, ale bych Vám moc vděčen za Vaše cenné zkušenosti,tipy a doporučení ostřílených bardů. Děkuji.J.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 5:48 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
kolik potřebujete mikrofonních vstupů? Z čeho budete nahrávat?

Co třeba Steinberg UR22mkII?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH


Naposledy upravil MAJ dne út leden 19, 2016 8:52 pm, celkově upraveno 1 krát.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaB



Založen: 18.1.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 6:02 pm    Předmět: Citovat

No, na zkušebně je karta od kolegy výborná, napojená na pult, takže tam vstupy řešit nemusíme. Jde opravdu o dvě "domácí" karty. Na obou v podstatě stačí jeden vstup na mic a jeden line. Pokud nahodím vícehlasy, nasázím jim je přes sebe jedním vstupem, bo ač je to škoda, vícehlasně zpívat ještě neumím Wink, a on bude potřebovat nahrát housle, kontru, já ty zpěvy,kytary,občas smyčce, vše stejně postupně přes jeden vstup. Takže opravdu nějaký základ, ale tím, že budu nahrávat přes sebe, potřebuji se trefit no a tam ta latence hraje právě velkou roli. Stejně jako nějaká kompatibilita s PC, jelikož jinak dopadnu stejně, jako teď. Já vůl vycházel z toho, že Creativ je lety ověřená klasika pro úplně nejzákladnější nářadí a vycházel jsem z toho, že pro takový základ bude stačit. Ale jak říkám, nepodařilo se mi na těch win desítkách rozjet ani její přidružené aplikace skrz její nastavení. Mrknu na ten Váš tip. Děkuju
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 10:11 pm    Předmět: :-) Citovat

No - zatím se tu bavíme prakticky výhradně o nahrávání mikrofonem a tam - snad vyjma zpěvu - je úplně šumák, jakou máš v systému latenci; vždycky to bude přesně (nové stopa vůči již nahranému materiálu). Asi takhle: http://www.midi.cz/inzerat/163064/m-audio-fast-track-pro/ tahle sranda by ti mohla vyřešit i zbytek, tj zpěv (má ovladač pro přimíchávání příposlechu vstupního signálu k přehrávanému, bez latence - jde to mimo počítač).

Zmíněný Steinberg je samozřejmě výrazně ve větší pohodě, protože je to novější zvukovka.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
JirkaB



Založen: 18.1.2016
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 10:32 pm    Předmět: Citovat

Děkuju moc! Inzerát vypadá skvěle. Zvážím, porovnám a v závislosti na tom, kolik ještě letos spolknou zimní kurzy a doplnění lyž.výbavy pro dcerky,tedy priorita Smile, zkusím vybrat. Už vím, po čem se dívat. Jinak doplnění. Všechny nástroje máme přes linky, nesnímám mikrofonem. A třeba zrovna teď jsem si nahrál z kláves přes link spodky a chtěl jsem do toho dohrát elektriku, sólo a každý drnk slyším prostě později, než jej zahraji. Trefovat tak nahraný podklad basy, který jsem si udělal na klávesech je prostě pakárna a vzdal jsem to.Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: út leden 19, 2016 10:43 pm    Předmět: :-) Citovat

Pokud je to neakustický nástroj, tak je to samozřejmě prob - ale jak jsem uvedl, můj i Martinův tip toto bude řešit. Každopádně u akustického nástroje je to fuk (mic nebo kabel).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st leden 20, 2016 7:31 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
"specifikum" zvukových karet M-Audio je, že se povede tak 1 ovladač z 5. Tedy pokud zrovna nainstalujete ten povedený, vše šlape jak má a nejsou problémy. Ale pokud mezi tím nainstalujete ty 4 mizerné, objevují se různé problémy od výpadků zvuku, přes nemožnost použít nějaké vzorkovací frekvence nebo bitové hloubky, až po nenaběhnutí Control Panelu v nějaké verzi OS, aj.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com