Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

WaveLab Le 7 - markery CD

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Wavelab
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
TS-music



Založen: 18.10.2015
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2015 11:14 am    Předmět: WaveLab Le 7 - markery CD Citovat

Dobrý den,
jsem novým uživatelem tohoto diskuzního fóra a předem moc děkuji, že "existuje"...!! Již několik let pracuji s Cubase AI5. Nyní jsem si zakoupil Steinberg CI2+ který obsahuje Cubase AI6 a mastering.software WaveLab Le 7. Doposud jsem pracoval s mastering.soft. od Magixu-Audio Cleanning,který je už zastaralý a rád budu pracovat s novým WaveLabem. Všechny editační postupy jsem pochopil a připravil několik mých skladeb na "export" na CD, vč. markerů označujících jednotlivé skladby. Nenašel jsem však možnost připravený projekt "exportovat" na CD. /Import,tj.nahrání skladeb do projektu tam je/ V Magixu toto možné bylo,WaveLab má asi jinou cestu,kterou jsem ale nenašel. Zvolil jsem tedy cestu přímého vypálení projektu na CD, které ale "bere" celý projekt jako jeden track-jednu skladbu...Zkoušel jsem všechny možné typy markerů, generic atd.,pojmenování markerů 1,2,3,.. atd. ale marně. Vím, že někde dělám chybu.Prosím o radu, jak v tomto postupujete vy. Mockrát děkuji za odpověď a ještě jednou díky za tento váš web! Všechny zdravím, Tomáš
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2015 11:28 am    Předmět: :-) Citovat

Je potřeba pracovat s markery Track Start/End/Boundary; prakticky pouze tyto vydefinují začátky/konce skladeb (=stop). K vypálení jsou cesty 2 (obecně) - buď se zvolí "Basic Audio CD", což je čisté audio, nebo se vypaluje cestou Audio Montage, jež umožňuje i detailní "doeditování" jednotlivých stop (efektování, prolínačky apod.) a navíc možnost vypálit pouze audio část CD a později doplnit datovou (formát CD Extra).

V případě cesty přes Montage doporučuji před vypalováním provést kontrolu (CD Check), která musí skončit s informací, že "CD is valid", neboli že všechny pomocné objekty jsou na svých správných místech).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2015 8:25 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
především je nutné Audio-CD připravovat právě v Audio Montage prostředí, nikoliv v Audio File prostředí.

Klikněte na ikonu Audio Montage (ikona vícero WAV souborů) a vyberte New. Potom do Audio Montage přetahejte WAV soubory, které mají být na CD. Pak použijte červené markery pro nastavení začátků a konců jednotlivých tracků na CD. Těmito markery definujete, na jaké místo skočí přehrávač, když zvolíte Track 2, Track 3, atd.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1184
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po říjen 19, 2015 11:52 pm    Předmět: :-) Citovat

Tak - jak v novějších verzích moc nepracuji, tak jsem si ani nevšiml, že Basic Audio CD varianta vymizela a máme tu pouze Audio Montage. Cool

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Wavelab Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com