Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Sustain pedal

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Libi



Založen: 13.10.2015
Příspěvky: 13
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: út říjen 13, 2015 11:04 pm    Předmět: Sustain pedal Citovat

Dobrý den.Koupil jsem si sustain pedal-Roland,ale bohužel jsem si neuvědomil že nemá změnu polarity.Dá se prosím někde v Cubase v nastavení tato polarita změnit?Zkoušel jsem v pedálu přehodit drátky,ale jede to pořád naopak:( Děkuji za odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 7:13 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
nelze přímo nastavit změna polarity, ale lze "naprogramovat", že když přijde hodnota 127, má ji změnit na hodnotu 0 a opačně.

V MIDI/Instrument stopě otevřete Input Transformer > Global.

Aktivujte Module 1 a jako podmínku vložte:
Type Is | Equal | Controller | And
Value 1 (MIDI Controller No.) | Equal | 64 | And
Value 2 (MIDI Controller Value) | Bigger or Equal | 64

Action Target
Value 2 | Set to fix Value | 0

Poté aktivujte Module 2 a nastavte podmínku:
Type Is | Equal | Controller | And
Value 1 (MIDI Controller No.) | Equal | 64 | And
Value 2 (MIDI Controller Value) | Less | 64

Action Target
Value 2 | Set to fix Value | 127

Hotovo, MIDI data se budou v reálném čase měnit.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Libi



Založen: 13.10.2015
Příspěvky: 13
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 10:45 am    Předmět: Citovat

Aha,tak to jsem vůbec nepochopil,jelikož jsem začátečník.
Nemůžu najít kde se to zadává ty paramatry. Ale jinak děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Libi



Založen: 13.10.2015
Příspěvky: 13
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 10:46 am    Předmět: Citovat

Ještě navíc to mám v češtině,angličtinu moc nedávámSad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 11:04 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
jakou verzi Cubase přesně máte? Tento Transformer je pouze v nejvyšším derivátu, tedy Cubase Pro 8, resp Cubase 7/6/5...
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Libi



Založen: 13.10.2015
Příspěvky: 13
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 11:07 am    Předmět: Citovat

Mám verzi Cubase 8 Elements 8.0.30. Build 536 (64bit) build to Aug. 31 2015
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 11:13 am    Předmět: Citovat

Hmmm, v Cubase Elements (myslím) tento Transformer opravdu není. V tom případě by v Cubase Elements nebylo možné zařídit, aby se pedál přepínal do opačné polarity.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Libi



Založen: 13.10.2015
Příspěvky: 13
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 11:16 am    Předmět: Citovat

Takže asi bude nejlepší si koupit nový pedál s možností přepínání polarity,že?.) Jinak je program super,už mám několik skladeb hotových. Jako midi master key. mám připojený Novation launchkey61,ale ještě bych prosil o radu.Pracuji tak,že si jen přidávám nástrojovou stopu,vyhledám si nástroj a nahrávám.Dá se někde v programu nastavit přiřazení otočných knobu abych je nemusel pořád ručně přiřazovat po jednom? Zatím to dělám tak že na obrazovce kde je nástroj a v něm 8 otočných knoflíku,kliknu na něj myší a přidám Learn CC a otočím fyzicky knoflíkem na klávesách a tak postupuji u všech osmi. Asi to dělám zbytečně složitě,ale fakt jsem úplný začátečník,tak se omlouvám. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 11:28 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
otevřel jsem teď Cubase Elements 8 a mohu potvrdit, Transformer tam opravdu není.

Ano, pedál s přepínatelnou polaritou bych opravdu doporučil. Je to i jistota. Když změníte klaviaturu, je možné, že bude polarita zase opačná. Pedál Vám tedy déle vydrží. Wink

Co se týče dalšího dotazu, asi by bylo lepší založit na to nové vlákno, abychom nedělali tady na fóru zmatek.

Ale obecně:
Otevřete Devices > Device Setup (Zařízení > Nastavení zařízení) a zde najděte QuickControl (Rychlé ovadače). V MIDI Input (MIDI vstup) vyberte Novation klaviaturu a klikněte n Apply (aplikovat). Poté aktivujte MIDI Learn (naučit z MIDI), vyberte v tabulce QuickControl 1 a otočte prvním otočním ovladačem na Novation. Pak vyberte 2. Quick Control a otočte 2. ovladačem, atd. Tím přiřadíte QuickCOntrols ovladače Vašemu hardwaru.

Po vytvoření Nástrojové stopy se pak v Inspektoru zobrazuje také paletka QuickControls (Rychlé ovladače). Zde uvidíte 8 parametrů daného nástroje, které můžete ovládat pomocí hardwaru. Parametry lze samozřejmě změnit v daném virtuálním nástroji (HALion Sonic SE).
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Libi



Založen: 13.10.2015
Příspěvky: 13
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 11:31 am    Předmět: Citovat

Moc děkuji za jasnou odpověď. Jsem rád že tady to forum funguje perfektně rychle.Pro nás nováčky to je velkým přínosem. Přeji krásný den
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: st říjen 14, 2015 11:57 am    Předmět: Citovat

Ne vždy mám možnost být tak rychlý, ale obvykle se snažím aspoň párkrát denně reagovat. Případně reaguje Pavlii a nebo samozřejmě i další. Wink
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Libi



Založen: 13.10.2015
Příspěvky: 13
Bydliště: Ostrava

PříspěvekZaslal: so říjen 17, 2015 7:42 pm    Předmět: Citovat

Dobrý den.Tak jsem nakonec koupil nový sustain pedal a problém jsem tim pádem vyřešil.) Cubase je perfektní program na tvorbu hudby.Snažím se skládat elektronickou hudbu.Zatím jsem si pro začátek koupil verzi Cubase Elements 8 .Chtěl bych do budoucna rozšířit zvukovou banku.Poradíte mi jestli stačí zakoupit Halion nebo něco podobnýho? Jinak pro ukázku co jsem zatím stvořil navštivte : https://soundcloud.com/liborlycka
Třeba mi poradíte s výběrem,děkuji a přeji hezký den.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne říjen 18, 2015 10:50 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
tento dotaz by asi spíš patřil do sekce VST Instrumenty.

Nejvíc samozřejmě záleží na Vašich finančních možnostech. HALion je velký balík zvuků, ale Steinberg má také například produkt Absolute 2, který obsahuje ještě řadu dalších syntezátorů.

Pokud byste chtěl něco opravdu "kompletního", pak bych doporučil od Native Instruments Komplete (ideálně ve variantě Ultimate. Je to obrovská zvuková knihovna se spoustou zvuků syntezátorů (subtraktivná syntéza, aditivní, FM, S&H, atd., atd.). Bohatě to stačí pro jakoukoliv i polo-profesionální produkci.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com