Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Instrument Definition File do Cubase 7.5 - jak instalovat?

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: čt červenec 10, 2014 9:32 pm    Předmět: Instrument Definition File do Cubase 7.5 - jak instalovat? Citovat

Zdravím,
mohl by mě prosím někdo poradit jak dostanu Instrument definiční soubor (.ins) konkrétního nástroje do Cubase? Nějak se mě to nedaří - resp. v Cubase ho nevidím.

Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 6:41 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
Instrument Definition File (*.ins) je typ souboru, který Cubase nezná. Tento typ souboru využívá Cakewalk SONAR. Pokud skutečně máte tento typ souboru, musíte jej nejdříve překonvertována na *.xml formát (pochoptelně ve správném tvaru), kým vužívá Cubase. Pro tuto operaci existuje skript (naprogramovaný uživatelem, takže za funkčnost nenese Steinberg odpovědnost), který je ke stažení zde:
http://www.heikoplate.de/mambo/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=87&Itemid=74

Jakmile máte podřebný soubor Patchname *.xml, je postup stejný jako kdybyste měl tento typ souboru od výrobce hardwaru.

Umistěte soubor do následujícího umístění:
Windows
C:/Users/*uživatelské jméno*/AppData/Roaming/Steinberg/Cubase "XY"/Scripts/Patchnames/inactive/
- složka je ve výchozím nastavení Windows skrytá
Mac
Users/*uživatelské jméno*/Library/Preferences/Cubase "XY"/Scripts/Patchnames/inactive/

Otevřete Cubase a z menu Devices (CZ Cubase: Zařízení) vyberte "MIDI Device Manager" (CZ Cubase: Správce MIDI zařízení). Klikněte na "Install Device" (CZ Cubase: Instalovat zařízení), vyberte zařízení ze seznamu a dole vyberte MIDI výstup, ke kterému je daný hardwa připojen.

Druhá varianta je kliknout v "MIDI Device Manager" na tlačítko Import a vybrat Patchname soubor z libovolného umístění.

Nyní se v Cubase zobrazí další (virtuální) MIDI port. Když jej v MIDI stopě vyberete jako výstup, můžete rovnou používat názvy zvuků z vašeho Patchname souborý.

Známý problém:
Cubase nepracuje správně s Patchname v případech importu MIDI souborů. V tomto případě se v daných stopách vždy zobrazuje Patchname z původní MIDI skladby.

Řešení:
Uložte daný projekt jako běžný CPR (Cubase Project) a pokrqčujte nadále v tomto formátu. Pokud potřebujete použít export do MIDI, udělejte to až na konci, když máte všechny úpravy v Cubase hotové.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 11:51 am    Předmět: Citovat

Díky MAJku!
No ukládal jsem ten .ins tak jak popisuješ - takže nyní se musím prokousat tím překonvertováním do .xml !

Děkuji montek
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 12:23 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
ten *.ins jste "ukládal"? Pokud jste ho ukládat z Cubase (export ze zmíněného okna), pak by měl jednoduše zase fungovat Import. Pak se ale musí jednat o XML soubor.

Nebo jste tím "ukládal" měl na mysli, že tímto způsobem jste se pokoušel soubor do Cubase dostat?

Skript pro převod *.ins do *.xml asi nebude žádná věda (ale nikdy jsem to osobně nepoužil). Předpokládám, že jen načtete *.ins soubor a vyplivne to hotový *.xml.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 1:11 pm    Předmět: Citovat

Martine, asi jsem to blbě napsal - neukládal ale nakopíroval do ..... inactive

Také jsem zvědav jestli ten převod bude probíhat jak píšete :
Skript pro převod *.ins do *.xml asi nebude žádná věda (ale nikdy jsem to osobně nepoužil). Předpokládám, že jen načtete *.ins soubor a vyplivne to hotový *.xml.

ale: mám Roland BK-5 (workstation...), tedy soubor je bk-5.ins.

ach jo
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 1:32 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
v nejhorším případě není ruční vytvoření XML souboru také nic nemožného. Wink Zejména, když už máte k dispozici ten *.ins soubor, kde jsou všechny potřebné informace (určite) k dispozici a vlastně je potřeba to jen "přeformátovat".
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 2:00 pm    Předmět: Citovat

Díky za rady,
večer zkusím, pak budu informovat.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: pá červenec 11, 2014 9:46 pm    Předmět: Citovat

Zdarec,
tak jsem stáhl, nainstaloval ten PatchNameConvertor - spustil - dal Load bk-5.ins a a a anic, jen čekám, kdy se to tam načte (pro jistotu jsem čekal 1 a půl hodiny - a pořád se to nenatáhlo. PC W8.1-64bit.
Pro jistotu jsem to udělal i na druhém PC s XP - 32bit a to samé .
soubor .ins byl stažený z ofiko stránek Roland!
???
Okno toho konvertoru má v rámu=názvu : Converts Cakewalk XG Instrumentdefinitions into Cubase Patch..
.. možná že převádí jen XG takže asi Yamahy, ale to je asi blbost ne?


takže 2x ach jooo!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 7:33 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
hm, evidentně koncertuje jen Yamaha XG nástroje. :-/

Nicméně jak jsem tak koukal, tak tento ROLSND je také kompatibilní s XG. Použil bych tedy z Cubase XG Patchname. Nebudou tam úplně všechny zvuky, co v Rolandu máte, ale aspoň něco.

A nebo se můžeme zkusit domluvit, že bych vám udělal buď skript na převod a nebo bych vám přímo připravil ten Patchscript pro Cubase pro váš BK-5. Napište mi případně mail nebo zde osobní zprávu, pokud byste měl zájem.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
montek



Založen: 21.6.2007
Příspěvky: 64
Bydliště: Morava

PříspěvekZaslal: so červenec 12, 2014 1:25 pm    Předmět: Citovat

OK. Budu Vás kontaktovat.
Very Happy
Díky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
elektronek.cz



Založen: 2.1.2012
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 11:15 am    Předmět: Konvertor .ins na .xml Citovat

Dobrý den ve spolek,
dostal jsem se i já k této záležitosti a to pro zjednodušení když přiřazuji nástroje do MIDI skladby, za leta co se tomu věnuju tak u PSR3000 který vlastním tak ty nejčastěji používané MSB,LSB a Program Change mám v hlavě, ale říkal jsem si že bych to vyzkoušel i takto tak jsem při hledání na netu našel tyto příspěvky co jsou zde. Pane Jirskák, díky za cenné rady, leč s úspěšnou konverzí jsem nepochodil, protože výstupem onoho konvertoru bohužel není .xml ale čístý textový soubor. Jako malou ukázku přikládám pár nástrojů z bicí sady jež jsou výstupem onoho konvertoru

vstupní kód z .ins

kód:

[Yamaha PSR3000 Drums]
0=Yamaha PSR3000 Standard Kit 1
1=Yamaha PSR3000 Standard Kit 2
8=Yamaha PSR3000 Room Kit
16=Yamaha PSR3000 Rock Kit

Patch[16256]=Yamaha PSR3000 Drums
Key[16256,0]=Yamaha PSR3000 Standard Kit 1
Key[16256,1]=Yamaha PSR3000 Standard Kit 2
Key[16256,8]=Yamaha PSR3000 Room Kit
Key[16256,16]=Yamaha PSR3000 Rock Kit


výstup z konvertoru z výše zmíněného odkazu .txt

kód:

[p3,  16, 127,   0]   Yamaha PSR3000 Rock Kit
[p3,   8, 127,   0]   Yamaha PSR3000 Room Kit
[p3,   0, 127,   0]   Yamaha PSR3000 Standard Kit 1
[p3,   1, 127,   0]   Yamaha PSR3000 Standard Kit 2


a nyní konkrétně Rock Kit v podání z XML výstupu PSR-S900 který je v Cubase (u mne verze AI5) standartně obsažen

kód:

<obj class="PMidiPreset" ID="282427352">
   <string name="Name" value="RockKit" wide="true"/>
   <int name="CountMsgs" value="2"/>
   <list name="Messages" type="obj">
      <obj class="MidiCombinedKnownMessage" ID="282135760">
         <obj name="Creator" ID="94771792"/>
         <obj name="Message1" ID="282135664"/>
         <obj name="Message2" ID="282135184"/>
      </obj>
      <obj class="MidiSimpleKnownMessage" ID="282135792">
         <obj name="Creator" ID="94765216"/>
         <bin name="Message">
            C011
         </bin>
      </obj>
   </list>
</obj>


<obj class="MidiSimpleKnownMessage" ID="282135664">
   <obj name="Creator" ID="94764208"/>
   <bin name="Message">
      B0007F
   </bin>
</obj>

<obj class="MidiSimpleKnownMessage" ID="282135184">
   <obj name="Creator" ID="94766608"/>
   <bin name="Message">
      B02000
   </bin>
</obj>


kde vidíme hlavní úvodní blok a dále pak 2 krátké sekvence (2 na základě countmsgs=2 z úvodního bloku) kde v první je v sekci bin vidět kód 7F což bude reprezentovat MSB=127 a to co je v druhé jsem nevydedukoval.

Existuje někde popis struktury toho XML pro Cubase ? Asi by nebyl pro mě problém napsat funkční převodní soft na generování onoho XML kdybych věděl, co přesně má obsahovat, protože se jedná jen o převod toho co je v čitelném txt souboru do opět čitelného XML.

Nebo existuje jiná cesta jak tento XML získat ? Pochybuju že by ho třeba přímo Yamaha nabízela, i když Cobase je jeden z nejrozšířenějších softů pro tvorbu muziky jako takové.

Díky za Váš čas, s pozdravem Martin Blaha
_________________
Martin Blaha - www.elektronek.cz
- - -
Studiolive 16.0.2 + AudioBox 22 VSL
Studio One 2 Artist
- - -
Yamaha MG166CX-USB
Cubase AI 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 10:39 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
pokud si dobře pamatuji, po konverzi do TXT je možné použít skrip, který jej převede na XML.

Samotný XML je možné vygenerovat přímo z Cubase. V Devices > MIDI Device můžete vytvořit vlastní zařízení, v němž definujete všechny zvuky, nastavíte u každého zvuku Bank Select MSB a LSB a Program Change.

Je to trocha práce, ale za pár hodinek to může mít člověk hotové. Chcete poslat podrobný popis?
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
elektronek.cz



Založen: 2.1.2012
Příspěvky: 8

PříspěvekZaslal: so listopad 22, 2014 11:16 pm    Předmět: Citovat

Tak už jsem to pochopil Smile
Ačkoliv Cubase ze svého rozhraní "sežere" pouze XML, tak pokud se ručně soubor .txt nakopíruje do
kód:

"c:\Users\martin\AppData\Roaming\Steinberg\Cubase AI 5\Scripts\Patchnames\inactive\yamaha\"


tak jej Cubase v pohodě načte i když to není XML jak požaduje z běžného místa importu ... a já mám ušetřenou práci s vymýšlením něčeho, co je už hotové Smile

Pěkný zbytek víkendu, s pozdravem Martin

P.S. - Zkusím ručně zkrátit ten texťák pouze na 1 nástroj a z něj si vygeneruju XML a hned uvidím, co znamenají jednotlivé parametry Smile
_________________
Martin Blaha - www.elektronek.cz
- - -
Studiolive 16.0.2 + AudioBox 22 VSL
Studio One 2 Artist
- - -
Yamaha MG166CX-USB
Cubase AI 5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com