Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Problém se synchronizací Cubase SX a Ext. Seq.

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Vodrha



Založen: 5.1.2005
Příspěvky: 1
Bydliště: Prague

PříspěvekZaslal: st leden 05, 2005 12:47 am    Předmět: Problém se synchronizací Cubase SX a Ext. Seq. Citovat

Mám stále přetrvávající problém, chci docílit nahrání presetu (patternu?) sequenceru do Cubase SX. Příliš se nevyznám ve všech parametrech, ale metodou pokus/omyl jsme s kamarádem docílili to, že to sequencer nahrává noty do midi stopy, ale nedrží, resp. vubec nereaguje na tempo a start stop. I při všelijakem nastavení a samozřejmě aktivovaného tlacitka sync. Už si nevím rady. Jedine, co me napada, jetli nebude zadrhel v menu device setup položka VST multitrack, k čemu tohle slouží? není to náhodou nastavení Ext. hodin? Clock Source mám volbu pouze internal :o( Díky za každou radu...:o.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
mARTIN



Založen: 28.10.2004
Příspěvky: 6

PříspěvekZaslal: pá leden 07, 2005 2:12 pm    Předmět: Citovat

Tlacitko sync neni vsemocny. Synchronizaci je treba nejak nastavit. Ext. sekvencer muze byt synchronizovan z cubase, nebo naopak. V menu Transport / Sync setup najdes obe moznosti. V kazdem pripade musi byt na jedne strane vysilan MIDI Clock nebo MTC a na druhe strane prijiman. Jestli to je jinak, tak me nekdo opravte, extrerni krabice uz jsem vsechny vyhodil. Synchnonizace u VST multitrack se tyka samplovaci frekvence. Pokud nepropojujes zvukovku s jinymi Digitalnimi audio vstupy - vystupy, muze te to nechat chladnym, synchronizaci nech na Internal. Hodne stesti.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Radim Dlesk



Založen: 16.1.2006
Příspěvky: 3
Bydliště: Praha, Zlín

PříspěvekZaslal: po leden 23, 2006 4:06 pm    Předmět: SYNC CUBASE asi pouze jako MASTER Citovat

Resim podobny problem, potreboval jsem mit cubase syncnutou jako SLAVE (aby synchronizaci ridily klavesy), coz jsem nedocil. Bohuzel jsem pak v manualu narazil na poznamku, ze cubase jede jen jako MASTER sync. Tedy modul musi byt jako REMOTE nebo SLAVE, pak to jede. Je to k nasrani, za tak drahy soft... Crying or Very sad
_________________
BRIKETA
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com