Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Rada mono na stereo

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
LamPa3R



Založen: 3.1.2009
Příspěvky: 1

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 11:55 pm    Předmět: Rada mono na stereo Citovat

Dobrý den, začnu s tim že jsem úplný začátečník co se týče Cubase, ale vždy se nějak musí začít, chci v něm nahravat audio stopy dříve jsem používal zatím stale používam cool edit, moje otazka zní kddyž nahrávam stereo track, jak si skopituju v cubasu do druheho kanalu nahrany zpev aby mi to jelo v obou kanalech děkuji za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: ne leden 04, 2009 9:07 am    Předmět: :-) Citovat

Mno - na začátečníka teda cool otázka Wink nic proti. Začneme zeširoka: MOHO je jedna stopa, kterou pomocí PANORAMA směruješ do prostoru (pozice levá - pravá). STEREO jsou dvě stopy, přičemž při normálním nastavení (default) je jedna úplně vlevo a druhá úplně vpravo (řekl bych, že zde to takto vysvětlené postačí). Teď k tvému problému: pokud nahráváš zpěv, čili 1 mikrofon, je ptákovina nahrávat stereo stopu, protože se ti nahraje jen jeden kanál (ten, ke kterému patří mikrofonní vstup). První rada tedy: jeden mikrofon = jedna (čili MONO) stopa. Při defaultním nastavení je MONO stopa vždy "uprostřed", takže hraje z obou kanálů (L/R) stejně.

Když už to máš nahrané do stereo WAV souboru, doporučuji to roztrhnout (třeba v CoolEditu, měl by to umět) na dva soubory, které už budou MONO, a použít jen ten, kde bude signál (druhý by měl být prázdný).

Pokud bys byl líný na výše popsanou akci, tak je tu třetí rada: ve stereo audio stopě v Cubase nastavit ten jeden kanál na střed (C), čili například pravý kanál ovladačem PAN přemístit z "Rxx" co "C". "Rxx" určuje míru "stranovosti" nebo jak to vysvětlit; starší verze Cubase byly tuším do 64, takže "úplně vpravo" bylo "R64". Ale takto je to vyložená prasárna a rozhodně nedoporučuju!!!!!!!

Uffffff - stačí takto? Smile

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com