Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Způsob použití VST a VSTi v Cubase

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 2:08 pm    Předmět: Způsob použití VST a VSTi v Cubase Citovat

Ahoj,
chtěl bych se zeptat jak používat VST a VSTi a přitom co nejméně zatíźit PC. Přes F11 si definuji VSTi, který chci použít. Dá se tento nástroj pak použít ve více stopách a to s různou zvukovou bankou? Když jsem to zkoušel tak, že jsem si vytvořil 2 MIDI stopy a přes F11 si definoval 1 VSTi. Oběma MIDI stopám jsem přiřadil výstupní port na ten VSTi (vstupní port mám nastavený port své zvukové karty). Když jsem pak v jedné midistopě přes tl. "e" ve VSTi změnil zvuk, tak se mi změnil i zvuk v druhé stopě. Z toho se mi zdá, že pokud chci použít 1 virtuální nástroj ve 2 různých stopách, tak ho musím načíst 2x do boxu F11 a tím samozřejmě 2x zatížit PC:-(. Poraďte prosím, jestli je na to jiný fígl.

Jak to funguje u VST efektů? Jestli to správně chápu, tak pokud používám Insert efekty, tak i když použiji ten samý efekt víckrát, tak se mi načte to paměti vícekrát. Pokud chci tedy Počítači ulehčit, tak musím používat Send efekty. Vybraný send efekt si nějak nastavím a k jednotlivým stopám pak jen definuji množství toho nastaveného efektu. Je to tak?

Petr
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: pá leden 02, 2009 6:46 pm    Předmět: :-) Citovat

Tak popořadě:

1. Bude-li VST nástroj "multitimbrální", lze jednu jeho instanci použít ve více (až 16ti) MIDI stopách. Volbu programu je pak třeba provádět přímo v té které MIDI stopě pomocí MIDI povelů Program Change, případně ještě Bank Select.

2. Pro VST efekty toto neplatí, čili pokud potřebuji stejný efekt použít s jiným nastavením pro jinou audio stopu (stopy), musím ho nahrát ještě jednou. Je úplně jedno, jedná-li se o typ Insert/Send.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Atoss



Založen: 18.2.2007
Příspěvky: 37

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 3:06 pm    Předmět: :-) Citovat

Díky za odpověď,
1. a jak poznám, že se jedná o "multitimbrální" nástroj?
Třeba konkrétně RealStrat, RealGuitar, NI Komplete 4 (BS4, FM8, Akoustik Piano, Battery 3, Pro-53,...).

Takže pokud to bude nástroj umožňovat, tak bude stačit, když si v každé MIDI stopě nastavím jiný PRG. v oblasti inspektor nebo je třeba ještě něco nastavit? Jak musím mít nastavené MIDI kanály - asi každou MIDI stopu musím mít nastavenou na jiný MIDI kanál, že?

2. Efekty mi jsou už jasné Very Happy .

P.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: so leden 03, 2009 5:29 pm    Předmět: :-) Citovat

Je to popsané v návodu ke každému VSTi Wink

Ano, každá MIDI stopa jiný kanál.

Ano, v Inspektorovi by to mělo postačovat, nicméně já mám radši si tyhle věci dávat jako eventy přímo do MIDI stop, mám v tom pak větší pořádek IMHO.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com