Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

aplikace efektu pouze na část stopy

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Bonno



Založen: 26.3.2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: st prosinec 19, 2012 10:29 pm    Předmět: aplikace efektu pouze na část stopy Citovat

Přátelé, zdravím. Chtěl bych aplikovat echo pouze na konec stopy....je to možné? Zkoušel jsem stopu přestřihnout a na zbylý konec aplikovat efekt, ale efekt se projevil u celé stopy....Poradíte mi někdo, jak to mám udělat? Vřelé díky a krásné Vánoce všem Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
jakodel



Založen: 9.4.2011
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2012 6:59 am    Předmět: Citovat

Dovolil bych si vytvořit svůj první příspěvek s radou Smile. Ale možná bude špatně, tak spoléhám na to, že mě zkušenější opraví.

Asi bych to řešil tak, že bych echo nedával do Insertu ale do Sendu. V Project - Add track bych vytvořil FX chanel ke které bych přiřadil vámi požadovaný efekt. Poté musíte ve stopě kterou chcete efektovat jít do záložky Send klepnout na volné okno a přiřadit ten efekt. Poté už jenom stylem kliknutí-táhnutí myši zvolíte kolik signálu do FX stopy pošlete. V FX stopě vytvoříte automatizaci, kterou stáhnete skoro na celou píseň na 0 a až na konci podle libosti sesílíte efekt.

Doufám, že jsem to napsal správně a srozumitelně Smile
_________________
Cubase 10.5
Wavelab 8.5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2012 7:41 am    Předmět: :-) Citovat

Automatizace buď DRY/WET parametru v rámci efektu nebo Send úrovně ze stopy (není uvedeno JAKÝ efekt se má automatizovat - kde je zaveden - Insert či Send) nebo hlasitosti FX stopy.... Možností je prostě několik.

Cubase nemá implementováno objektové efektování.

2jakodel: na prvotinu to nebylo špatné Wink jen tak dál! Hlavně nezapomínat na alternativy (já si také na všechno vždycky nevzpomenu, ale obvykle vede k výsledku více cest).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jakodel



Založen: 9.4.2011
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2012 7:46 am    Předmět: Citovat

Toto byl můj jediný nápad, nevěděl jsem, že to jde i více způsoby. Mám se ještě hoooodně co učit. Smile
_________________
Cubase 10.5
Wavelab 8.5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bonno



Založen: 26.3.2006
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2012 9:30 am    Předmět: Citovat

Přátelé, díky, vyzkouším .
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2012 9:51 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
další varianta: kliknout na stopu pravým tlačítkem myši a stopu zduplikovat. Takže budete mít 2 stejné stopy. Obě stopy rozstřihnout ve stejném místě. V jedné nechat celý track, v druhé pouze konec. A na druhou stopu dát do Insert efektů ten Delay.

Tohle řešení může mít několik úskalí – například pokud změním jakékoliv nastavení v jedné stopě, musím ho změnit i v druhé, aby byly stopy naprosto stejné.

Ale řada "méně pokročilých uživatelů" (a i pokročilých) to takto řeší, protože se prostě nechtějí dělat s automatizacemi.

Nejčistší varianta je přes tu FX stopu. A to sice z toho důvodu, že když toto budete řešit uprostřed (ne na konci) stopy, máte jistotu, že dojdou všechny odrazy. Pokud to vyřešíte Bypassem přímo na stopě, tak utnete i odrazy, které nedozní.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: čt prosinec 20, 2012 11:32 am    Předmět: :-) Citovat

Domu říkám dostatek materiálu ke zkoušení a srovnávání výsledků! Smile

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
jakodel



Založen: 9.4.2011
Příspěvky: 175

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2012 6:50 am    Předmět: Citovat

Když se zdvojí kousek skladby tak bude hrát ta určitá část hasitěji, nebo se pletu?
_________________
Cubase 10.5
Wavelab 8.5
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá prosinec 21, 2012 10:33 am    Předmět: Citovat

Myslel jsem to tak, že se to samozřejmě ve stejné místě rozstřihne. A na jedné stopě se použije jedna část, na druhé se použije druhá.

Ano, bude to znít hlasitěji, ale ve výsledku "blbě". Smile Není to to stejné, jako když přidáte na faderu.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com