Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

EZ Drummer

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Zlo



Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2012 8:55 pm    Předmět: EZ Drummer Citovat

Dobrej, jsem úplný začátečník v tomto oboru a potřeboval bych poradit.
Pořídil jsem si nedávno zvukovku Steinberg CI2+, v tomto balíčku byl i Cubase 6 AI Elements a Wave Lab. Od kamaráda jsem dostal na flashce EZdrummera, nicméně nevím jak ho propojím nebo nainstaluju "do" Cubase, mohl by mi někdo z vás poradit prosím ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 2:12 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
EZDrummer nainstalujte pomocí instalátoru (tedy nějaký soubor Setup.exe nebo něco takového. Pak jej aktivujte pomocí licenčního kódu.

V Cubase by se měl objevit hned po instalaci. Pokud se tam neobjeví, vstupte přes menu Device > Plug-In information. Zde uvidíte seznam úplně všech plug-inů. Pokud zde EZDrummer není, klikněte na talčítko VST 2.x plug-in Path a nastavte cestu k EZDrummer.dll souboru.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zlo



Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: po říjen 29, 2012 7:37 pm    Předmět: Citovat

Díky moc, už mi to jde, ale ten zvuk je hrozný, strašlivě to praská, obzvláště u hlubších bubnů (tomtomy a Kick). Nevíte náhodou jak to eliminovat ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: út říjen 30, 2012 8:17 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
napadají mě 2 možnosti:

1) Stopa je přebuzená. Stáhněte šavli stopy nebo na nižší hodnotu. Možná je stopa přebuzená už v EZDrummer, pak stáhněte Tomy tam.

2) Nestíhá ASIO (nevidím důvod, proč by to měl dělat jen u Tomů, ale budiž...). V Devices > Device Setup > pod VST Audio System je název Vašeho ASIO ovladače. Klikněte na něj, vpravo zvolte Control Panel a v něm zvyšte hodnotu Buffer SIze (možná se bude jmenovat Latency).
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zlo



Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: st říjen 31, 2012 9:04 am    Předmět: Citovat

Díky moc za rady, bylo to tím že AISO nestíhalo.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zlo



Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: čt listopad 01, 2012 11:36 am    Předmět: Citovat

Nebudu kvůli tomu zakládat další téma, ale vyskytl se mi další problém.



Chtěl bych se zeptat k čemu slouží "to" na obrázku červeně zakroužkované. Nahrál jsem si svůj song: Několik stop kytar, bicí v ezdrummeru a když si ten song přehraju, tak občas mi "tohle" vyletí až na maximum a nepříjemně to zapraská. Nevíte jak to stáhnout aby to nelítalo až do těch červených poloh a nepraskalo ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2012 12:47 am    Předmět: Citovat

Zdravím,
ten zakrouškovaný ukazatel je přesně to, o čem se v tomto fóru bavíme – tedy ukazatel vytížení ASIO. Toto vytížení je už poměrně vysoké. Pomůže zvýšit Buffer Size/Latency.

- Devices > Device Setup
- Vlevo pod VSTU Audio System najdete název Vašeho ASIO ovladače, klikněte na něj.
- Vpravo uvidíte tlačítko Control Panel, klikněte na něj. Zobrazí se ovladač Vaší zvukové karty. Najděte Buffer SIze nebo Latency a parametr zvyšte.

Ty ukazatele vpravo jsou celková výstupní hlasitosti. A červená by tam rozhodně být neměla. Signál je přebuzená a tedy deformovaný.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zlo



Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: pá listopad 02, 2012 9:09 am    Předmět: Citovat

Čím je to přesně ovlivněné ? Protože když jsem si tu nahrávku pouštěl včera, tak to lítalo hodně vysoko a značně to praskalo, ale dneska jsem si jí pustil znovu aniž bych si přenastavoval Buffer size a nebylo znatelné žádné praskání a ukazatel AISO byl celkem ustálený a moc nevyjížděl.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po listopad 05, 2012 12:51 pm    Předmět: :-) Citovat

Krom jiného bude záležet na momentální "kondici" systému; může se to chovat jinak po naběhnutí počítače a jinak po X hodinách práce - a notabene i s jinými SW než jen s Cubase (dokumenty, internet apod.).

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
Zlo



Založen: 28.10.2012
Příspěvky: 16

PříspěvekZaslal: ne listopad 11, 2012 7:22 pm    Předmět: Citovat

Díky moc za odpovědi.
Měl bych další otázku, netýká se až tak moc nahrávání spíše licence. Pořídil jsem si jak jsem již výše zminoval zvukovku Steinberg CI2+, ke které jsem dostal Cubase 6 AI. Registrace proběhla bez problémů, nicméně pokaždé když exportuji nahrávku, tak se mi zobrazí toto.

Mám tomu rozumět tak, že budu moci vyexportovat už pouze 9 nahrávek do 24. Listopadu a pak se mi to utne ?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 9:11 am    Předmět: :-) Citovat

Vsadím se, že je to exportování přímo do MP3 Cool tam bude u této verze aplikace Cubase omezen počet exportů, pokud není enkodér (myslím, že Fraunhofer, pokud to ve Steinbergu nezmenili) sakoupen.

Stačí exportovat standardně do WAV a případnou konverzi do MP3 apod. provádět v jiném programu, kde toto omezení nebude.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: po listopad 12, 2012 7:50 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
také si myslím, že to bude export do MP3.

Další variantou je možnost koupě MP3 kodéru přímo z webu Steinbreg. V jejich online obchodu je to produkt:
STEINBERG MP3 UPGRADE PATCH (DOWNLOAD)
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com