Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Ztlumit všechny stopy najednou v nuendu 4

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Nuendo
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: čt říjen 11, 2012 8:03 am    Předmět: Ztlumit všechny stopy najednou v nuendu 4 Citovat

Dobrý den. Trápí mě jedna věc. Mám hotový mix se kterým jsem vcelku spokojen, ale tracky jsou moc nahlas. Myslím, že to má neblahý efekt efekt na pluginy, kde to leze do červenýho a také chci zesílit jednu stopu, ale ta už je na maximum. Umím označit všechny stopy - link channels a tak dále, ale problém je, že na mnoha stopách je automatizace. Je ještě nějaký jiný způsob jak všechny stopy ztlumit naráz? Zkoušel jsem dát dolů gainy nahoře na mixu u všech stopách, ale výsledek byl, že se celý mix kompletně rozhodil.
Děkuji předem za radu
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne říjen 14, 2012 7:25 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
osobně používám to, že si nahoře v Mixer okně najdu na parametry Input Gain a všechny snížím o stejnou hodnotu (tedy třeba na -6dB). Na tento ovladač nelze kliknout myší a pohnout s ním. je potřeba buď napsat hodnotu do příslušného okénka a nebo nastavit pomocí scrollovacího kolečka.

Samozřejmě je ale pak potřeba dát pozor na kompresory. Signál se zeslabí na začátku signálového řetězce, takže stopy pak tlačí do kompresorů v Insertech méně.

Další varianta: použít na konci signálového řetězce všech stop nějaký efekt, který umí nastavovat vstupní a výstupní úroveň. Sám používám třeba Studio EQ a nastavím parametr Output u všech stop na stejnou hodnotu (opět třeba -6dB).
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: ne říjen 21, 2012 2:27 pm    Předmět: Citovat

Díky Maji, bohužel otočení gainu jsem už zkoušel a úplně se rozhodí celý mix a nechápu logicky proč. Takže pro mě nepoužitelný, musel bych celou skladbu kompletně přemíchat.. u té druhé varianty si nejsem jist, jestli vyřeší ten problém. Když si dám na konci řetežce efekt, kde snížím hlasitost, tak tím ale nevyřeším problém, pokud leze v pluginech, které jsou v řetežci vpředu signál do červeného.

dodatek. Už jsem přišel na to, proč mi ta věc s gainem nefunguje. Na některých stopách je použit plugin Melodyne, na který bohužel vstupní gain vůbec nereaguje
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
MAJ



Založen: 15.11.2006
Příspěvky: 1955

PříspěvekZaslal: ne říjen 28, 2012 4:26 pm    Předmět: Citovat

Zdravím,
ano, Melodyne jaksi přebírá veškerou kontrolu, takže pak Gain u těchto stop nepomáhá. jedině nasadit plug-in s gainem za Melodyne.

Ostatně samozřejmě se může mix také trochu změnit i proto, že při změně gainů budou stopy jinak "tlačit" do kompresorů.
_________________
Čeština pro Cubase
www.cubase-training.com – konzultace a školení hudebního SW a HW
www.cubasecz.cz – Informace o produktech Steinberg
Test Engineer in Steinberg Media Technologies GmbH
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Nuendo Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com