Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Nahrávání kytar
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Fender



Založen: 26.6.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 4:55 pm    Předmět: Nahrávání kytar Citovat

Zdravim. Potřebuju nahrát do cubase sx3 kytaru. Používám soft. amplitube 2, který si otevřu v efektech INSERTS a přes něj pak vytvořím audio stopu. Problém je, že se nahraje pouze nezefektovaná kytara, i když cubase stopu přehraje přes efekt tak jak by měla znít.Navíc při vkládání více stop, musím pokaždé vložit i amplitube což velice zatěžuje procesor. Jak docílit toho, aby se mi nahrála již zefektovaná stopa a nemusel sem používat pro každou audio stopu stejný software?? Myslím že se toho docílí skupinou efektů Sends, ale v nabídce daný soft. nemám. Omlouvám se, sem začátečník
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 5:22 pm    Předmět: Citovat

Pokud chceš, aby se nahrála kytara do audio stopy rovnou i s efektem, nesmíš ten efekt dát jako insert až na tu stopu, ale už na vstupní kanál (v mixeru).
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Fender



Založen: 26.6.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 5:29 pm    Předmět: Citovat

Mohl bys mi prosím poradit jak to udělat?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 6:36 pm    Předmět: Citovat

Mixer otevřeš třeba pomocí klávesy F3.
Pokud nemáš zobrazen extended mixer, musíš kliknout v common panelu (to je svislý pruh v mixeru zcela vlevo) na "Show extended mixer!", což jsou tři obdélníky (nad třemi obdélníky, pod třemi čtverečky) v common panelu vlevo dole.
Inserty pro všechny kanály zobrazíš kliknutím na "Show All Inserts!" v extended části common panelu (pod vykřičníkem). Nebo pro jednotlivý kanál kliknutím na trojúhelník (špičkou dolů) napravo ve spodní části extended oblasti daného kanálu a volbou Inserts z menu, které se tím rozbalí.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Fender



Založen: 26.6.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 7:18 pm    Předmět: Citovat

tak už sem na to konečně přišel!!!! Postup, který si mi poslal sem zkoušel i před tim, ale pořád nic. Problém byl v tom že sem v mixeru pořád vkladal ten efekt až do druhého sloupečku, zatímco sem ho měl vložit do prvního z leva Input Channel. Doufám že mi aspoň trochu rozumíš... každopádně moc díky za pomoc Very Happy
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: čt červen 26, 2008 7:53 pm    Předmět: Citovat

Jsem rád, že už ti to funguje.
Myslel jsem, že je to jasné: vstupní kanál = Input Channel. Ono se těžko odhaduje, v čem u koho konkrétně nastal zádrhel.
"Mohl bys mi prosím poradit jak to udělat?" - předpokládal jsem, že máš problém vkládat inserty přes mixák, zatímco ty jsi nevěděl, co je v mixáku vstupní kanál...
Vždy platí: čím je dotaz konkrétnější, tím větší je šance na užitečnou odpověď.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
boomsek



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 11:00 am    Předmět: Citovat

zdravim

mam dotaz na podobne tema tak doufam ze autorovi threadu nebude vadit kdyz se zeptam tady

jak mam nahravat kytaru s nejakym VST efektem abych ho slysel realtime uz pri tom nahravani? funguje mi to jenom kdyz uz prehravam to co jsem nahral ale kdyz nahravam tak slysim jenom cisty zvuk kytary...

predem dik za odpoved
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
pavlii



Založen: 13.10.2004
Příspěvky: 1185
Bydliště: Hostivice :-)

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 1:24 pm    Předmět: :-) Citovat

Pokud nahráváš do audio stopy, kde máš vložen nějaký efekt, je třeba zapnout Monitoring (malý repráček na té stopě). Pak uslyšíš ten efekt při hraní na kytaru, ale nahrávat se bude čistý signál. Postup pro nahrávání efektovaného signálu je výše.

Pokud jsi udělal všechno popsané, ale přesto stále slyšíš během hraní pouze čistý signál, pravděpodobně máš na zvukovce nebo v ovládacích panalech Cubase aktivovaný Direct Monitoring, čili přímé posílání vstupního signálu na výstup a vůbec se neuplatňuje monitoring "skrz" Cubase. Stačí tedy deaktivovat.

Upozornění: při monitorování přes Cubase (platí obecně pro jakýkoli jiný SW) se uplatňuje latence zvukové karty. Řekněme, že pod 5-10ms se to dá využít (poslouchat efektovaný zvuk a v reálném čase hrát), ale při větších zpožděních se to již nedá, protože je znatelná prodleva od brnknutí na strunu po objevení se zvuku, což rytmicky znemožňuje hru.

P.
_________________

www.studiokappka.cz
606 709 340
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail Zobrazit autorovy WWW stránky
boomsek



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 4:07 pm    Předmět: Citovat

dik moc uz to funguje:) ten monitoring jsem zkousel i pred tim a neslo to tak nevim kde byla chyba

zvukovku mam obycejnou levnou ... ale po stazeni asio4all mam latenci 13ms a neni to nejhorsi,dokonce s efektem to jeste jde

takze upraveny zvuk uz slysim ale krome toho slysim i cisty zvuk ktery asi nejde z cubase ale primo z windows ktery to bere z line out,jde to nejak vypnout?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 4:13 pm    Předmět: Citovat

Ztlum si Line In na windowsovském mixáku zvukovky.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
boomsek



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 4:23 pm    Předmět: Citovat

to jsem samozrejme zkousel ,ale kytaru mam pripojenou pres line in takze pak ani nejde zadny signal do cubase,respektive kdyz to ztlumim tak jde signal strasne slaby.... to pak slysim vic vybrnkavani trsatka o struny z me el.kytary nez to co mi jde z repraku

zkousel jsem pak celkove dat hlasitost ve windows vys ale muzu jen tak na 50-60% protoze kdyz mam zapnuty efekt tak ikdyz nic nehraju tak to zacne delat piskani,sekani a jine ohlusujici zvuky...

jinak omlouvam se za moje hloupe otazky ale v tom jsem opravdu zacatecnik
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 5:47 pm    Předmět: Citovat

Mixák zvukovky má dvě různá a samostatná nastavení. Jedno je nastavení pro přehrávání a druhé pro záznam (Možnosti>Vlastnosti>Nastavit hlasitost pro).
V nastavení pro záznam bys měl mít vybraný Line In.
To co popisuješ vypadá, jako bys tam měl vybraný Stereo Mix.
Až tam budeš mít Line In, změny hlasitosti Line In v mixáku pro přehrávání nebudou mít vliv na hlasitost záznamu Line In - ta se řídí nastavením v mixáku pro záznam. Takže si playback čistého Line In budeš moct ztlumit a poslouchat pouze efektovaný výstup z Cubase.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
boomsek



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: st říjen 29, 2008 6:20 pm    Předmět: Citovat

hm mam to presne tak jak pises ze by to melo byt - nemam vybrany stereo mix ale line in ,bohuzel po ztlumeni line in v playbacku nejde ani zadny signal do cubase
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
boomsek



Založen: 29.10.2008
Příspěvky: 9

PříspěvekZaslal: so listopad 01, 2008 2:37 pm    Předmět: Citovat

poradi nekdo?

a taky mam dalsi problem - pri zapnutem efektu to strasne piska,ikdyz nic nehraju...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: ne listopad 02, 2008 11:18 pm    Předmět: Citovat

To není další problém, to je pořád to samé. Jako zdroj pro nahrávání není vybrán vstup Line In, ale Stereo Mix. Proto tam dochází ke zpětné vazbě. Ztlumení Line In v mixáku pro přehrávání nemůže mít vliv na nahrávání v Cubase, pokud je jako zdroj záznamu vybrán vstup Line In. Pokud je vybrán Stereo Mix, nahrávání bude ztlumením ovlivněno a také bude docházet ke zpětné vazbě projevující se pískáním.

Co tam máš konkrétně za zvukovku?
Doporučuji pro ní nainstalovat nejnovější dostupné ovladače a znovu zkontrolovat nastavení v mixáku pro záznam.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com