Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Midi stopa hraje napřed

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 10:19 am    Předmět: Midi stopa hraje napřed Citovat

Mám problém se kterým si nevím rady. Začal jsem používat Cubase SX3, před tím jsem používal SX a tam se problém o kterém budu hovořit neobjevoval. Když nahrávám přes midi klávesy midi stopa se předbíhá. Zvláštní ale je, že se tak neděje v prvních minutách, kdy spustím Cubase, ale až po chvíli práce a ještě zajímavější je, že s postupem času se předbíhá víc a víc. Pokud Cubase restartuji opět chvíli midi stopa nahrává správně, ale po několika minutách práce se problém opět objeví. Můžete někdo poradit? Mám zvukovku M Audio Delta series. Děkuji
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 12:20 pm    Předmět: Citovat

Zkus zaškrtnout Use System Timestamp v nastavení MIDI portů pod Devices>Device Setup.
Nepomůže-li to, pak si přečti a vyzkoušej to, co jsem psal o řešení problémů s MIDI porty zde: http://www.cubase.cz/viewtopic.php?p=404#404
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 3:01 pm    Předmět: Citovat

Omlouvám se, ale nějak se mi nedaří najít v device setup, kde se dá zapnout či vypnout "System Timestamp" Mám SX 3.1.1 Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 3:14 pm    Předmět: Citovat

Devices>Device Setup>MIDI a tam pod DirectMusic nebo pod Windows MIDI.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Jirka108



Založen: 23.6.2008
Příspěvky: 41

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 5:59 pm    Předmět: Citovat

Děkuji mnohkorát. Vypadá to, že to tento problém vyřešilo. Nicméně se vyskytl další. V okamžiku, kdy nahrávám opět na midi stopu, všiml jsem si, že mi samo od sebe trochu kolísá ladění, až posléze jsem zjistil, že se z nějakého záhadného důvodu samo spouští pitch-bend (jehož nastavení je dole vlevo, když si otevřu midi stopu) takže pokaždé musím ten pitchbend mazat. A ještě jednu prosbičku, když přehrávám a dívám se na zvěčenou midi stopu zdá se mi, že kurzor se při přehrávání jakoby zasekává a mám trochu pocit, že to opět ovlivňuje přesnost v nahrávání...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po červen 23, 2008 6:51 pm    Předmět: Citovat

Cubase si sama od sebe pitchbend vymýšlet nebude, ten bude nejspíš přicházet zvenčí, asi z těch kláves. Zkus si schválně zapnout filtrování pitchbendu při nahrávání pod File>Preferences>MIDI>MIDI Filter.

K tomu zasekávání grafiky - hladké zpracování zvuku má přednost před překreslováním uživatelského rozhraní. Pokud by měl být příliš zatížený procesor, grafické rozhraní nebude překreslováno tak často a plynule. Jestli se jedná o skutečný problém nebo o normální chování vzhledem ke konfiguraci daného systému, to těžko posoudím na dálku bez podrobnějších informací.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com