Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase SX3 + import midi z Guitar pro

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
chester93



Založen: 23.3.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 8:30 pm    Předmět: Cubase SX3 + import midi z Guitar pro Citovat

cau..mam tu takovy problem.. chci si udelat back track ke kytare..pouzivam program guitar pro.. zde si song ulozim ve formatu midi.. tento midi soubor importuji do cubase (duvod, abych mohl na bici pouzi ezdrummer plugin, obdobne basa atd..). Mno a prave zde se stane ta chyba..importovany midi soubor je v jiném tempu nez originál (např. importoval jsem song, který má v guitar pro má délku cca. 9minut, kdyz jej importuji do Cubase, má délku 12 minut.. zkoušel jsem nastavit tempo na 140, presne to stejne tempo je i v Guitar pro, ale stejnak je song v cubase o pár minut delší než originál)... Jak to napravím..?
Nejvíc zajímavé je na tom, že kamarád to zkoušel u sebe.. A importovaný mid měl na sekundu stejnou délu jak originál. Tempo se nastavilo samo.. Ale nevíme čím to je. Zkoušel jsem Cubase i přeinstalovat a ani to nepomohlo.
Nějaké rady??. Předem díky.. A sry za tak dlouhý post.. Cool
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
r.stromsik



Založen: 14.4.2008
Příspěvky: 30

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 9:58 pm    Předmět: Citovat

používám stejný soft. nejsem zrovna u domácího PC tal to zkusím jen tak z hlavy. Při Inportu v guitar Pro( používám 5ku ) do midi je někde volba zapamatovat informace nebo tak něco a porom by to mělo šlapat. Něco jako Midi2 nebo tak nějak se tomu říká, alespoň to tvrdí příručka Cubase 3SX. Upřesním to jak dorazím Domů. CCa 2 dny.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
chester93



Založen: 23.3.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: út červen 10, 2008 10:18 pm    Předmět: Citovat

takze tuhle fuknci zapomatovani musim nekde aktivovat v guitar pro nebo cubase? v guitar pro jsem se dival, ale nikde nic takoveho tam nemuzu najit.. no az tedy dorazis domu, podivej se...dik moc
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 4:17 pm    Předmět: Citovat

citace:
Něco jako Midi2...
To nebude ono. To vypadá jako zmínka o typu MIDI souborů. Existuje typ 0 a typ 1. Typ 1 umí více MIDI stop, při ukládání do typu 0 se uloží všechny noty do jedné stopy. Tuto volbu například nabízí Cubase při MIDI exportu (kvůli starším zařízením a softwarům, které neumí pracovat s modernějším typem 1). Guitar Pro 5 exportuje MIDI do typu 1.

Informace o tempu se ukládají do obou typů MIDI souborů a Cubase také při importu MIDI vždy tempo projektu nastaví na tempo určené v importovaném MIDI souboru. Jediný případ, kdy časování nebude sedět, který mě napadá, je ten, že se při importu MIDI nezvolí vytvoření nového projektu a MIDI data se naimportují do projektu, kde už jsou definované změny tempa pomocí tempo stopy. Tu Cubase po importu samozřejmě zachová, jen se posune výchozí tempo, vůči kterému jsou změny tempa v tempo stopě vztažené...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
chester93



Založen: 23.3.2008
Příspěvky: 7

PříspěvekZaslal: pá červen 13, 2008 10:03 pm    Předmět: Citovat

no lol Very Happy ..uz mi to funguje.. vzdy jsem uz mel otevreny projekt a do toho imporotval ten MID, takze se tempo nepreneslo... a kdyz dam import jeste pred vytvorenim projektu, tak vsechno funguje tak jak ma..takova blbost.. ze sem to nezkusil driv Smile
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com