Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Konfigurace PC pro Hru na klávesy pomocí VSTi

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> VST instrumenty
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Elektri



Založen: 26.11.2004
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: ne květen 08, 2005 6:42 pm    Předmět: Konfigurace PC pro Hru na klávesy pomocí VSTi Citovat

Může mi někdo poradit? hraji na klávesy přes midi a VST instrumenty mají docela dost velké spoždění asi 65ms. a s tím se moc hrát nedá. Mám Athlon 1800, 256MB RAM a když jsem přidal dalších 256 tak se ta latence dost zlepšila. Může mi teda někdo poradit v čem to přesně vězí????
Někdo mi radil, že je to zvukovou kartou mám jen SB 5.1, ale nerad bych koupil kartu za cca 8 až 12 tisíc a nic tím nevyřešil.

Předem děkuji za odpovědi.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ddejv



Založen: 29.3.2005
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2005 9:28 pm    Předmět: ASIO Citovat

Zkus jiny ovladac na tu SB (viz. link) osobne jsem to pouzival na cubase SX2 se starickou SB live. Vse funguje a s latenci se dostanes urcite hodne hodne moc pod 65ms. Orig ovladace pro SBlive jsem potom uz nepouzival,protoze je to shit.

http://kxproject.lugosoft.com/index.php?skip=1
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
ddejv



Založen: 29.3.2005
Příspěvky: 4

PříspěvekZaslal: po květen 09, 2005 9:32 pm    Předmět: dodatek ASIO Citovat

...a samozrejme pri vyberu in/out musis pouzivat ASIO ovladace.V tomto pripade kxASIO a nastavit si latenci(v kxPanelu) jak nejniz to pujde.Pokud uz ten zvuk zacne praskat nebo se skube tak ji musis zvysit, to uz nestiha.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Elektri



Založen: 26.11.2004
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: čt květen 26, 2005 11:19 pm    Předmět: Citovat

Tak děkuji za dobrou radu, sice mám teď takový počítač, že to pořádně nevyzkouším, ale i tak jsem s těmi ovladači hodně spokojen.

Stejně by mě, ale zajímalo který Hardware má na to největší vliv.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: út květen 31, 2005 12:51 pm    Předmět: Citovat

Základním předpokladem pro práci v reálném čase s nízkou latencí je dobře napsaný ASIO ovladač zvukové karty (a také její hardwarový design). Pokud je toto splněno, nejmenší použitelnou latenci pak určuje celkový výkon počítače - výkon procesoru, ale hlavně rychlost a propustnost systémových sběrnic. Negativně mohou působit špatně napsané ovladače jiných systémových zařízení (blokování sběrnic), špatně navržený řadič PCI nebo paměťové sběrnice (starší čipsety VIA).
256MB RAM je pro Windows XP velmi málo, je jasné, že výkon systému byl nedostatečnou pamětí značně limitován.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> VST instrumenty Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com