Cubase.cz
Diskusní fórum o produktech firmy Steinberg
 
 FAQFAQ   HledatHledat   Seznam uživatelůSeznam uživatelů   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   RegistraceRegistrace 
 ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Cubase SX3 - problém s nastavením samplerate

 
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
RadMuz



Založen: 17.2.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: so únor 17, 2007 9:57 pm    Předmět: Cubase SX3 - problém s nastavením samplerate Citovat

Mám Cubase SX 3.1.1 Build 944 a zvukovku M-Audio FW410. Pokud chci vytvořit nový projekt okamžitě na mě vyskočí hláška "Samplerate could not be set. This may be due to the sampleclock being set to external sync." . Nemůžu ani změnit samplerate v "Project->Project setup" - stejná hláška. Mám nastaven driver "M-Audio FW ASIO". Pokud si změním driver na "ASIO DirectX Full Duplex Driver" je po problému (ale latence je hrozná). V nastavení zvukovky mám INTERNAL, což znamená že si bere sample rate ze softu. Nevíte jak to mám zaonačit abych mohl měnit sample rate i s ovladačema od M-Audia? Díky za radu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
PK



Založen: 4.10.2004
Příspěvky: 532

PříspěvekZaslal: po únor 19, 2007 2:11 pm    Předmět: Citovat

Za prvé bych se ujistil, že mám nainstalovanou poslední verzi ovladačů.

Toto hlášení může být způsobeno nejen nastavením synchronizace hodin karty na externí zdroj (u FW410 konkrétně na s/pdif), ale také třeba tím, že na pozadí běží jiná aplikace, která má otevřenou komunikaci se zvukovou kartou (v dané chvíli může sice přehrávat pouze ticho, ale ticho na konkrétní samplovací frekvenci) a nedovolí tím změnu samplovací frekvence z Cubase. U některých karet to mohou způsobit i pouhé systémové zvuky. Proto se často doporučuje nastavit si v systému zvukové schéma "no sounds", nebo nastavit jako výchozí kartu pro systém jinou zvukovku (třeba on-board), než tu kterou používá Cubase...

Co všechno běží na pozadí (podle správce úloh)?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
RadMuz



Založen: 17.2.2007
Příspěvky: 2

PříspěvekZaslal: út únor 20, 2007 1:58 pm    Předmět: Citovat

díky za nakopnutí, FW410 jsem měl v systemu jako jediný zvukový zřízení. Jakmile jsem doinstaloval on-board zvukovku bylo po problému. Co ale na pozadí komunikovalo se zvukovkou jsem neodhalil, zvukové schéma jsem měl na "no-sound", ovladač byl nejaktuálnější, všechny procesy který šly jsem odstřílel ale zabralo až doinstalování druhé zvukovky. Díky za pomoc.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Přidat nové téma   Zaslat odpověď    Obsah fóra Cubase.cz -> Cubase Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Český překlad phpBB Czech - www.phpbbcz.com
www.mediaport.cz www.punchlight.com